Ilta Sanomissa kirjoitettiin tänään kuinka 40-vuotiaat naiset olivat sekaisin Tapani Kansan keikalla. Täytyy ihmetellä mikä kiinnostaa keskinkertaisessa laulajassa, joka on väsähtänyt hirvittävine silmäpusseineen, joka on ihmisenä kaikille huono esimerkki? Onko nämä Mirellet, Justiinaxit, Do niin ja muut täysin sekoja? Miksette kuuntele hyviä laulajia, joita sentään Suomestakin löytyy?
Tapsa.Ihmettelen?
Muisto
6577
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kirjoitat asiaa. Eikö tälläsillä naisilla ole elämää?
Miksikähän ihmiset väittävät heti jonkun olevan kateellinen jollekin artistille, jos tätä arvostellaan...? Mielestäni kateus on jotain ihan muuta kuin sitä, ettei jostain pidä. Kyllä jokaisen artistin ja idolin on kestettävä myös arvostelua, toki inhimillisyyden rajoissa. Varmasti jokainen pitää omasta suosikistaan, eikä ole kivaa lukea muitten moitteita hänestä, mutta sana "kateus" tuntuu vieraalta tällaisessa yhteydessä. Annetaan Tapsan ihailijoiden ihailla Tapsaa. Itse en heihin lukeudu, mutta suon ilon nauttia hänestä muille. Tosin myönnän ihan vilpittömästi, että joitakin Tapsan lauluja kuuntelen ihan mielelläni, vaikkei minua hänen keikoilleen saakaan...enkä ole kateellinen hänelle, saati muille artisteille. Viihdyttäjän ammatti on sen verran raskas - olla mieliksi suomalaiselle: siinäpä kyllikki haastetta...
A. Tapani Kansa ei ole keskinkertainen laulaja, vaan LOISTAVA! Ääni on vaikuttava, osaa ottaa yleisönsä ja luoda upean tunnelman.
B. Tapsa ei ole väsähtänyt, vaan hänellä tuntuu puhtia ja virtaa riittävän. On hyväkuntoisen oloinen ja näköinen. Silmäpussit eivät ole mitkään hirvittävät. Tapsa on hyvännäköinen ja tyylikäs mies. Hänessä on miehekkyyttä,karismaa ja charmia.
C. Tapani Kansa on omanlaisensa persoona. On sanonut itsekkin ,ettei käy hyvästä esimerkistä, mutta on rehti, teeskentelemätön ja aito IHMINEN. On sanonut ,että jälkikäteen on monet kerrat on joutunut häpeämään silmät ja korvat päästään , kun on tullut niin tyhmästi käyttäydyttyä, mutta tempperamentti ja särmikkyys on osa Tapsaa. Tapsa on myös todella hauska ja huumorintajuinen, herkkä, kohtelias ja huomaavainen mies. Sen kyllä fanit ja lähipiiri tietävät ainakin.
Muisto on "hyvä" esimerkki kateellisesta mustamaalaajasta, joita tässä maassa aina riittää kaikkia hyviä ja menestyneitä kohtaan.
Selvä kauna ja kateus paistaa hänen kirjoituksestaan.Antipatiosi Tapsaa kohtaan ovat huomattavat.
Oletko kenties muusikko jolle Tapsa on antanut joskus fudut bändistään ?
Oletko muka ina itse niin esimerkillinen ihminen ,että sinulla on varaa arvostella ?
Aivan sama millanen on ihmisenä, mutta kun ei ole häpöinen laulaja todellakaan. Alaäänet lauletaan leuka takaraivoon vedettynä, otsa kurtussa että ne saa kuristettua ulos ja muu äänentuotos on niin kireää ja tyyli niiiiin opetellun oloista ettei voi kuin ihmetellä kuinka tuota joku jaksaa katsella ja kuunnella. Vaan makunsa kullakin, turhakai sitä on ihmetellä.
Tapani Kansa Saarenmaan valssifestivaaleilla 30.6. 2006.
Vieressä virolainen naislauluja Airi Allvee ja taustalla arvostettu kapellimestari Erik Klas
Tässä linkki :
http://www.postimees.ee/galerii/upload//16/306/f_e6a93485.jpg