pwl

Mitä on Win 98 pwl. tiedostot? Onko niillä jotain virkaa, vai voiko poistaa?
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Salasanatiedostoja eli 98:ssa aika turhia (.pwl). Käsittääkseni ne voi poistaa ilman suurempia ongelmia, lopputuloksena on ettei windowsisi kysy enää salasanaa käynnistettäessä. En kuitenkaan ota vastuuta jos kone tiltahtaa yrittäessäsi, ei pitäisi kyllä ;)

Äänestä
  • PWL tiedostoihin on tallennettu salasanat ja jos ne dellaat niin silloin windows kysyy niitä uudelleen ja luo uudelleen PWL tiedoston. Niitä on 1 jokaiselle käyttäjätunnukselle.

    Turha niitä on poistaa.

    Jos et halua windowsin kysyvän salasanaa niin kirjaudu tyhjällä tunnuksella ja salasanalla kerran.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anselmi kirjoitti:

Mitä on Win 98 pwl. tiedostot? Onko niillä jotain virkaa, vai voiko poistaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu