New Holland runtattu?

Mitäpä on tälle Voortille sattunut?
http://www.automotorlleida.com/tracn/nhtnn.jpg
4709
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Etsimättä tulee tämä mieleen:
http://www.bungartz.nl/B-T5-s2.jpg

Vaan oliskohan tullut Photoshop lujaa sivusta ja lintannut ruttanaksi? Jonnekin viinitarhojen kapeille käytäville onnen omiaan.

Äänestä

...tossahan on toi NH:n super-steer ohjaus, eli koko etuakseli kääntyy.

Äänestä

Niin siinä on. Ja sen huomattava kapeus ei ole tehty fotoshopilla vaan kyseessä on hedelmätarhatraktori, joka tosiaan ON noin kaponen.

Moottorina siinä on kolmepyttyinen Iveco, 2930 cm³ 60 hv; paino ohjaamolla varustettuna 2600 kg.

Lisätietoja löytyypi espanjan kielellä:
http://www.automotorlleida.com/tracn/

http://babelfish.altavista.com auttaa käännöstyössä niitä jotka eivät castellanan kielestä tolokkua...

Äänestä
  • No jo vain olisivat etupyörät ja renkaatkin venähtäneet onnesta soikeiksi, jos Photoshopilla olisi runtattu! Arvelin toki itsekin, että kyseessä todellakin on ihan oikeasti kapea malli. Pohjois-Italian Etelä-Tirolissa (Trentino alto Adige) olen joskus männävuosina päässyt seuraamaan viinitarhan traktoriaskareita. Sellainen 50-luvun piikkilangankiristimiä muistuttava peli oli – kapea, mutta kun oli pienikin, niin ei sentään noin suhteettoman kapea! Merkkiä en jaksa muistaa.

    Mutta tässäpä olisi jonkun viinitarhurin itse väsäämä nätti pikkutraktori jostain 1940-luvulta: http://www.schloss-leiben.at/bilder/museum/pages/Eigenbautraktor_jpg.htm

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Topias kirjoitti:

Mitäpä on tälle Voortille sattunut?
http://www.automotorlleida.com/tracn/nhtnn.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu