Sähkösopimus

Apua apua. Oon muuttamassa elokuun alussa ja pitäisi tehdä sähkösopimus. En oo sitä aikaisemmin joutunut tekemään, elikkäs miten asia käytännössä sujuu? Missä vaiheessa se tehdään eli voinko tehdä sen jo nyt vai milloin?
1659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sinne sähkölaitokselle ja sano että oot muuttamasssa silloin ja silloin ,että pitäs saada soppari voimaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Apua apua. Oon muuttamassa elokuun alussa ja pitäisi tehdä sähkösopimus. En oo sitä aikaisemmin joutunut tekemään, elikkäs miten asia käytännössä sujuu? Missä vaiheessa se tehdään eli voinko tehdä sen jo nyt vai milloin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu