tällanen pulma että pitäiskö ostaa uimapatja täältä (noin 10e.) vaiko sitten sieltä ? ja siinä tapauksessa minkä hintasia ne on siellä ?
uimapatja
13
2060
Vastaukset
- patja
sieltä, niitä löytyy joka nurkalta jos minkä värisiä
- olivat kalliita
nyt viedään mukana.
Muistakseen patja maksoi enemmän kuin Suomessa.
Käy kattomassa Suomesta ns. halpahalleissa, maksaavat muutaman euron.
Millin olet lähdössä?
Meidän perhe lähtee ylihuomenna?- kiitos =)
juu taidan käydä halpa hallissa kattelemassa, ei tullut mieleen mutta hyvä kun muistutit että sekin paikka on olemassa :) sitten se pumppu pitää ottaa mukaan, hui ku vie paljon tilaa laukusta :D (ostoksia varten pitää sitä varata) ;)
- saa helposti
kiitos =) kirjoitti:
juu taidan käydä halpa hallissa kattelemassa, ei tullut mieleen mutta hyvä kun muistutit että sekin paikka on olemassa :) sitten se pumppu pitää ottaa mukaan, hui ku vie paljon tilaa laukusta :D (ostoksia varten pitää sitä varata) ;)
kyllä puhaltamalla täyteen ei siinä niin kova homma ole.
Mutta voi sitä ilkeesti käydä pyytämässä patjakauppiaalta ilmaa niillä on kompressorit
ilmanpaineen tekoon. - sieltä
saa helposti kirjoitti:
kyllä puhaltamalla täyteen ei siinä niin kova homma ole.
Mutta voi sitä ilkeesti käydä pyytämässä patjakauppiaalta ilmaa niillä on kompressorit
ilmanpaineen tekoon.Heips, Tsarevossa oli ainekin kaikki uimatarvikkeet halvalla, ostettiin hotellin marketista vähän "parempi" patja (tytön mielestä), missä on ne "värilliset" kupit siinä patjassa ja se maksoi 8 euroa, muualta sai vielä vähän halvemmalla. Kun jaksaa naama punasena ja keuhkot vinkuen puhallella puolisen tuntia niin kyllä sen patjan niinkin täyteen sai ihan hyvin..;-)
- sieltä saat!
peruspatjan sai 8 levalla eli 4e ja sellainen iso konna oli 25 levaa. turhaa sitä suomesta sinne kannat :) rannalta pois päin patjan sai jopa 6 levalla
- edelliseen
ja lisään vielä että patjat oli valmiiksi täytetyt ettei tarvinnu omia keuhkoja puhkua pihalle sen takia ;)
- kiitos....
edelliseen kirjoitti:
ja lisään vielä että patjat oli valmiiksi täytetyt ettei tarvinnu omia keuhkoja puhkua pihalle sen takia ;)
kivoja vastauksia sain! kiitos, eli jos ostan sieltä niin kannattaa ostaa sellaisesta paikasta missä on halvempaa.. täällä suomessa myös niitä missä on värikkäitä "kuoppia" .. ne maksaa 9,95.. ja jos ne saa täytettyinä niin ei tarvi pumppuakaan mukaan :)
- Varaa valita
Osta ihmeessä vasta paikan päältä, sieltä löytyy erilaisia, paljon ja joka paikassa! Hinta puolet täkäläisistä.
- DIVA
Valmiiksi puhallettuna mä omani sain (SB), maksoi 4 egee. Hyvä ja kivannäköinen, pysyi ehjänä koko viikon ja on vieläkin mulla tallessa.
- pöönä
ehdottomasti ostaa täältä ja puhaltaa kotona valmiiksi.
- Tyyne
saa muuten tsäpäkästi patjan täyteen. Tämä siis vinkiksi niille, joilla patja jo on ja pakataan kotoa mukaan. Tiimarissa ilmapallopumppu maksoi euron, ei vie juurikaan tilaa ja hyvin toimii!
- hebns
Kannattaa ostaa sieltä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1302245
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu261958Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti121489Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett121337Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701231- 931048
- 17967
- 88913
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon17800Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks115752