tää o outo juttu

jäbää

luin että jos mulla on vaikka 256mb ja 512 mb muisti koneessa,ne eivät toimi dual channelina..mutta toimivatko ne muuten eli onko mulla sitten kuiteskin 768 mb muistii sit koneess?

3

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jäbää

      mulla on jo konees kiinni tälläne:take MS 256mb DDR333 CL2.5 DIMM 64-bit 184 pir ja olen hankkimassa kingstonin 512mb ddr muistin ja emo on tälläne asus A7V8X-X kui suurella varmuudella pitäis toimii yhes noi?vai toimiiko ollenkaa konees?

      • jäbää

        tällästä luki muistien sopivuuden kohdalla:Max. 3GB unbuffered PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC eli käykö se kingston 512mt ddr muisti toho????


      • Erkko
        jäbää kirjoitti:

        tällästä luki muistien sopivuuden kohdalla:Max. 3GB unbuffered PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC eli käykö se kingston 512mt ddr muisti toho????

        Toimii jos ostat DDR muistia. Nopeudella ei ole väliä, mutta toimii maksimissaan DDR333 nopeudella. Voit kuitenkin ostaa DDR400 muistin, joka toimii, mutta on halvempaa (yleensä).

        Ei tule toimimaan dual channelina. Tästä on ollut asiaa näillä saiteilla muutenkin. Sitä paitsi emosi ei tue dual channelia. Dual channel tuli s754 ja s939 sekä s940 lankkuihin vasta. Tuo lankku on socketA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      45
      3141
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1917
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1900
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      78
      1690
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1502
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1388
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1322
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1157
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      110
      1123
    Aihe