Osaatteko suositella kohtuuhintaisia ja asiallisia majapaikkoja Dublinissa, esim. B&B?
Kiitos!
Majoitusta Dublinissa
8
2165
Vastaukset 8
- Lia
Minkälaista aluetta? Uskaltaisiko tänne majoittua?
- Turisti..
Se on pääkatu eli ihan ydinkeskustassa, siitä on hyvä suunnistaa minne vaan, luulisi vain että paremmat ja halvemmat paikat olisivat hieman syrjemmässä..
- Minja12
Hei,
Asun itse kyseisalla kadulla ja turvallinen on eli se on paakatu, missa kaikki palvelut lahettyvilla! Alueena suosittelen ehdottomasti! Oletko loytanyt jotain halpoja B&B paikkoja kyseiselta alueelta? Kerro minullekin, jos tiedat, minka nimisia? - Esimerkiksi
Minja12 kirjoitti:
Hei,
Asun itse kyseisalla kadulla ja turvallinen on eli se on paakatu, missa kaikki palvelut lahettyvilla! Alueena suosittelen ehdottomasti! Oletko loytanyt jotain halpoja B&B paikkoja kyseiselta alueelta? Kerro minullekin, jos tiedat, minka nimisia?Charles Stewart. Ei ihan pääkadulla, mutta siinä Parnell Squarella. Hinta-laatu -suhde kohdallaan, ei sovi kuitenkaan heikkokinttuisille. Nimimerkillä "Neljäs kerros sijaitsee käytännössä viidennessä, eikä hissistä ole tietoakaan..."
- Lia
Minja12 kirjoitti:
Hei,
Asun itse kyseisalla kadulla ja turvallinen on eli se on paakatu, missa kaikki palvelut lahettyvilla! Alueena suosittelen ehdottomasti! Oletko loytanyt jotain halpoja B&B paikkoja kyseiselta alueelta? Kerro minullekin, jos tiedat, minka nimisia?Nämä ei ole ihan O'Connel Streetillä, mutta lähistöllä, tunnetko?
Parkway guesthouse, Gardiner Place.
Clifden Guesthouse, Gardiner Place
The Kingfisher, Parnell St
Ja Charles Stewartin joku mainitsikin
Kyslin tuota kun Lonely Planet vähän varoitteli että O'Connell Streetin seudulla olisi vähän levotonta, mutta ehkä vähän liioittelua?
Halvasta en tedä, kaikissa tuntuu hinnat alkavan 35-40 eurosta, mutta sen halvemmalla ei taida Dublinissa B&B.hen päästä?
kiitos avusta! - Lia
Minja12 kirjoitti:
Hei,
Asun itse kyseisalla kadulla ja turvallinen on eli se on paakatu, missa kaikki palvelut lahettyvilla! Alueena suosittelen ehdottomasti! Oletko loytanyt jotain halpoja B&B paikkoja kyseiselta alueelta? Kerro minullekin, jos tiedat, minka nimisia?Osoite 41/42 Lower Gardiner St?
- Turisti..
Minja12 kirjoitti:
Hei,
Asun itse kyseisalla kadulla ja turvallinen on eli se on paakatu, missa kaikki palvelut lahettyvilla! Alueena suosittelen ehdottomasti! Oletko loytanyt jotain halpoja B&B paikkoja kyseiselta alueelta? Kerro minullekin, jos tiedat, minka nimisia?Moi Minja!
Oon tulossa ma Dublinii ja viivyn vain perjantaihin asti. Voisitko suositella jotain Clubia mikä olisi arkipäivänä näkemisen arvoinen ja missä olisi ihmisiä. Loppuu meinaa aika kesken jos käy ne kaikki läpi.;) - Charles Stewart
Turisti.. kirjoitti:
Moi Minja!
Oon tulossa ma Dublinii ja viivyn vain perjantaihin asti. Voisitko suositella jotain Clubia mikä olisi arkipäivänä näkemisen arvoinen ja missä olisi ihmisiä. Loppuu meinaa aika kesken jos käy ne kaikki läpi.;)Luin itsekin tuon LP:n huomautuksen turvattomuudesta, ja täytyy sanoa, että on vahvaa liioittelua. Se on totta, että ko. kadut eivät ole varsinaista turistialuetta, vaan hitusen rähjäisempää ja varsinkin keskustasta päin katsottuna pääkadun oikealla puolen melko etnisvoittoista. Juuri siksi alue olikin kiinnostava, eikä liian puunattuja turistikortteleita. Vähän sellaista Dirty Old Town -meininkiä. Ihan siinä bussiaseman liepeillä en välttämättä aamuyön hämärinä tunteina viitsisi hengailla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560