Kuinkahan paljon

Kuinka paljon ruokaa täytyy antaa 1 vuotiaille ja vanhemmille päivässä??
3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pellettejä sekä kuivaa heinää.Lisänä sitten tuoreruokaa ja kasviksia.Muista c-vitamiini!Ja tietty vesi...!

Äänestä
  • 1-3rkl riittää ihan hyvin päivässä,mutta makuasia.Voi antaa niin paljon kuin haluaa mutta minusta tuo 3rkl riittää ihan hyvin!Muuten miksi aina näissä asioissa muistutetaan muistakin ruokinnasta ylipäätänsä?

    Äänestä

  • että jos ihminen kysyy perusasioita,on niistä hyvä muistuttaa!Ja muista se,että vaikka itse luet jokaisen jutun,kaikki eivät niitä lue!Joku saattaa olla aloittelija ja kaipaa apua/neuvoja,joita sinä et omista vastauksistasi päätellen hyväksy.Älä siis tuomitse asiallisia neuvoja, ne eivät ole sinulle vaan apua kaipaaville!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruokaa??? kirjoitti:

Kuinka paljon ruokaa täytyy antaa 1 vuotiaille ja vanhemmille päivässä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu