Röyhkeillä saksalaisilla oli yli-ihmismeininki päällä, olivat varmoja finaaliin pääsystä ja maailmanmestaruudesta. Joutuivat nöyrtymään, se oli jalkapalloilun voitto. Samoin se että toiset öykkärit brassit lähtivät kotiin häntä koipien välissä.
Herrakansa hävisi, erinomainen
uutinen!
3264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
A ja O. Ei se ole röyhkeyttä. Sitäpaitsi noin yleisellä tasolla saksalaiset ovat miljoona kertaa suomalaisia kohteliaampaa ja ystävällisempää porukkaa.
Tämä on fakta, olen senverta kauan maassa asunut. Eripuolilla, sama meininki joka paikassa.
Just joo, ja miten sä selität suomalaisten sikailut vironlaivoilla, ruotsinlaivoilla, espanjan omakohteissa, jääkiekkovierailuilla jne jne jne. Listaa voisi oikeasti jatkaa loputtomiin. Kyllä suomalaisilla on paljon enemmän hävettävää käytöksensä puolesta. Eri asia sitten on, jos haluaa puolustella sitä alkoholinkulutuksella "sillä he eivät tiedä mitä ovat tekemässä" (tuttu fraasi myös Raamatusta).
Saksalaiset ovat oikeasti euroopan nöyrintä ja ystävällisintä kansaa. Näkihän sen jo jalkapallojoukkueen käytöksestäkin. Klose auttaa italialaista suonenvedon parantamisessa ,Klinsi suitsuttaa Italian hyvää peliä (johon kohteliaisuuteen italialaiset eivät vastanneet millään lailla, vaan manageri piti voittoa selviönä).
Tämä saksalaisten mollaus ja sylkykuppina pitäminen saa vähitellen riittää! Jokainen maa katsokoon peiliin, jos uskaltaa.