Syön kolmatta levyä Diane Nova -pilereitä ja nyt reilun viikon on ollut veristä tai rusehtava tiputtelua. Voisiko tämä johtua juuri siitä että on kolmas levy menossa putkeen? Elämäntilanteeni on myös tällähetkellä todella stresaava ja poikkeuksellinen, joten onko tällä vaikutusta asiaan? onko olemassa mahdollisuus, että olen pillereiden säännöllisestä syömisestä (tosin tehoa alentava 10pv:n antibioottikuuri välissä) raskaana?
Kaikesta tiedosta kiitollinen!!:)
Kaikesta tiedosta kiitollinen!!:)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meliane pillereiden kanssa ainakin tiputtelee tuolleen,kun putkeen niitä syö. En ole viittiny etes kokeilla,mutta lekuri sanoi,kun kysyin kerran. Luulempa,että siitä se johtuu.
...kuinka vähän ihmiset todella tietävät käyttämästään ehkäisyvalmisteesta. Tottakai pillereiden syöminen yhteenputkeen voi aiheuttaa tiputteluvuotoa. Tottakai on mahdollisuus raskauteen. Tottakai stressi voi vaikuttaa asiaan. Tottakai.