E-S mukaan kolme vuotta sitten poltettu koppi maksoi 12 500 euroa ja ehti olla pari viikkoa paikallaan. Ensi kesäksi tulossa on halvempi malli. Ja hups, hieman moniongelmaisten kakrujen tikkuleikkejä ja sekin on tuhkana.
Asiahan ei mulle kuulu (paitsi kunnallisveroina), mutta onko se niin kamalan vaikeaa tehdä paria koppia jostain muusta kuin puusta?
Asiahan ei mulle kuulu (paitsi kunnallisveroina), mutta onko se niin kamalan vaikeaa tehdä paria koppia jostain muusta kuin puusta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
...eihän se sitten palaisi.
Kultalupuset saavat siitä stressiä ja hyvää butaania kuluu hukkaan.
tärkeysjärjestyksen asettaa: butaani keuhkoihin ja kynsitulet tehdään vaarin vanhojen ohjeitten mukaan.
Itseäni pistää NIIIII-IN vihaksi nuo pikku sabotoijat, ketkä ei anna uimakoppien ja lyhtypylväiden tai yleensäkään yhtään minkään olla rauhassa. Ja vaikka nyt tässä ylipaapovassa ja -hellässä nyky-yhteiskunnassa eletäänkin, nin sietäisivät saada isän kädestä!!
Olihan ennenmuinoinkin samanlaisia pikkuilkiöitä, mutta tihutyöt loppuivat useimmiten siihen ensimmäiseen kertaan, kun älyttömyyksistä seurasi remeliä!
Oma ehdotukseni: laitetaan rannalle vahva metallikehikko, johon jokainen uimari ripustaa sitten vuorollaan oman suihkuverhonsa. Kantamistahan tästä tietysti jokaiselle hiukka lisää tulee, mutta ei tarvitse pelätä, että joutuu kannikat paljaana rannalla uikkaria vaihtamaan.