Kauppiksen soveltuvuuskokeet

Teillä joilla on kokemusta Jyväskylän kauppatieteellisen soveltuvuuskokeista aiemmilta vuosilta, niin kertokaa kestääkö kokeet todella koko päivän eli neljään asti. Onko mitään mahdollisuutta päästä aikaisemmin pois?
5715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tänään pääs lähtee osa tos puol kahen aikoihin,itellä meni 14.15 mut osa jäi vielä. pitäs ennen neljää olla valmista...

Äänestä
  • Menikö mehut?

    Äänestä

kauppis, vaan kaupis.

Äänestä
  • Miten saat kauPPatieteellisestä tai kauPPakorkeakoulusta kauPiksen? Eikö kauPPis olisi loogisempi? Aivan kuten lääKetieteellinen on lääKis. xD

    Äänestä

  • mitäh? kirjoitti:

    Miten saat kauPPatieteellisestä tai kauPPakorkeakoulusta kauPiksen? Eikö kauPPis olisi loogisempi? Aivan kuten lääKetieteellinen on lääKis. xD

    Kauppis oli ennen nimitys kauppaoppilaitoksesta (opisto- ja perustutkintoihin johtavaa koulutusta).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sumppi kirjoitti:

Teillä joilla on kokemusta Jyväskylän kauppatieteellisen soveltuvuuskokeista aiemmilta vuosilta, niin kertokaa kestääkö kokeet todella koko päivän eli neljään asti. Onko mitään mahdollisuutta päästä aikaisemmin pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu