Nordkapp on nähty,aikaisemmin kyselin hieman hintoja mitä saarella käynti maksaa,mutta siitä ei tuntunut olevan kellään tietoa.Ja nyt oisi faktaa tältä kesältä tunneleitahan on menomatkalla 5 kpl.ja saman verran takaisin,mutta yhdestä tarvii maksaa elikkä meren alittava tunneli on maksullinen jonka hinta on 114 kr sivu joka peritään saaren puolella ja varsinaisella pääkohteella monumentilla käynti on hinnoiteltu myös jonka hinta on 195 kr per henki !! ja visahan käy maksuvälineenä !
Nordkapp 2006
pensa55
1334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jaa että nordkapp on nähty :D
Otappa ja laita pyörä tikkiin ja pakkaukset kuntoon sekä suuntaa ajatukset ajaa Norjan rannikko niin saat kunnon kokemuksen jonka itse olen saanut ja on sanottava että fiilis jonka taipaleelta sain on turhaa pukea sanoiksi sen pitää itse kokea!
Varoituksena voi sanoa että matkaa kertyy mittariin roimasti ja nopeudet ei ole päätähuimaavia ja en tavannut yhtään maksullista "pummia" eli tietullia!
Suosittelen kaikille jotka haluaa reissata ja samalla nähdä ja jotka tykkää ajaa mutkasia teitä :P