Mietin tassa kuraharjan tarpeellisuutta kodinhoitohuoneessa. Meille tulee oven eteen kurasyoppo, mutta jos haluan kuraharjan, on hanavaihtoehdot aika vahissa. Ilmeisesti vain Oraksella kuraharjan liitamismahdollisuus? Ideoita, onko joku kayttanyt tavallista suihkua tassa?
Onko kuraharja tarpeellinen?
Kodin hengetar
2568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mielestäni kannatta laitta jos kerran olette uhranneet jo kurasyöppöön ei harja oo enää paljoo ja on hintansa väärti lapsiperheessä
mietin itse samaa ja päädyin ostamaan sen Oraksen keittiöhanamallin, jossa se pyöreäpäinen pesin. Pesimen tilalle vaihdan kuitenkin tavallisen käsisuihkun ja laitan sen seinälle oven pieleen. Eiköhän sillä saa suihkuteltua kurasaappaat yms puhtaaksi ja on kuitenkin siistimmän näköinen kuin se harja tiskipöydässä.