Jäätelö, yhdellä pallolla, kaksi euroa!
Tuutti kaupasta, 29 sent.tai kahdella eurolla pari litraa jäätelöä.
Perunoita marketin ovelta, 2 e/l, eli 3 e/kg.
Marketin sisältä sama 50 sent. kilo.
Pulla ja kahvi, helposti 3,5 e. Siksi perheen kannattaa ottaa eväät mukaan. Hauska syödä ulkona näin kesäaikaan ja säästöä tulee kerralla vanha satanen.
Ei onnistu enää euroilla huijaus. Pelkästä periaatteesta en osta jos hinta ei ole kohdallaan.
Tuutti kaupasta, 29 sent.tai kahdella eurolla pari litraa jäätelöä.
Perunoita marketin ovelta, 2 e/l, eli 3 e/kg.
Marketin sisältä sama 50 sent. kilo.
Pulla ja kahvi, helposti 3,5 e. Siksi perheen kannattaa ottaa eväät mukaan. Hauska syödä ulkona näin kesäaikaan ja säästöä tulee kerralla vanha satanen.
Ei onnistu enää euroilla huijaus. Pelkästä periaatteesta en osta jos hinta ei ole kohdallaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aivan totta! Nyt pitää olla tarkkana,sillä "heräte" ostokset ovat suuri menoerä. Mainokset ja niksit ovat ammattilaisten työtä! Älä mene harhaan.
Mainosten ajaksi voi television sulkea tai vaihtaa kanavaa välittömästi, ei tule heräteostokset mieleen. Nykyisin TV 1:ssä mainostetaan jotain ohjelmaa pivästä toiseen kuin mainostelevisiossa. Kaukosäädin vain käteen niin moiselta välttyy. Kauppaan voi mennä mahdollisimman harvoin ja silloinkin ostoslistan kanssa.
Kahvi kannattaa aina ottaa mukaan termospullossa. Kahviloiden kupillisen hinnalla saa 50 kupillista kotikahvia. Samoin pakastepullia on helppo paistaa ja maksavat murto-osan kahvilahinnoista.