Voitaisiin säästää 200 miljoonaa euroa vuodessa...
Nyt on aika toimia ja vaikuttaa itsekin.
Kuten varmaan tiedätte, Euroopan parlamentin käytannöksi on muodostunut, että koko laitos työntekijöineen ja kalusteineen muuttaa kerran kuukaudessa ranskalaisten vaatimuksesta muutamaksi päiväksi Brysselistä Strasburgiin. Tämän naurettavan karusellin kulut ovat 200 miljoonaa euroa vuodessa, joista 99% tulee muiden jäsenmaiden kuin Ranskan maksettavaksi!
Tätä käytäntöä vastustavat eu-parlamentaarikot eri maista keräävät nyt kansalaisten allekirjoituksia, jotta tämä typeryys ja rahojen haaskaus saataisiin lopetettua. He tarvitsevat miljoona allekirjoitusta tuekseen ja ovat
saaneet kerättyä tähän mennessä yli 700 000 nimeä. Jos olet säästämisen kannalla, käy sinäkin pistämässä oma nimesi listaan osoitteessa www.oneseat.eu ; jos pidät asiaa tärkeänä lähetä tätä viestiä eteenpäin, jotta saataisiin mahdollisimman paljon allekirjoituksia kerättyä.
(Kun klikkaat suomenlipun kohdalta, saat tekstin suomenkielisenä.)
(Sain yllä olevan viestin tänään sähköpostissa ja ajattelin, että asia saattaisi kiinnostaa muitakin palstalaisia.)
Vetoomus EUsta: Säästetään 200 milj. euroa/vuosi
6
226
Vastaukset
- nessie
kiitos informaatiosta
- On.
..asiallinen nimen keräys, tuohon vetoomukseen!
Mutta en silti allekirjoita, koska olen äänestänyt EU:hun liittymistä vastaan aikoinaan, eikä kantani ole muuttunut siitä. Ja mikä olis Suomen säästö jos emme olis EU,ssa, sellaisia tilastoja kun ei ole?
Ja tuo mitä esim. EU,n jäsen(-et)(-maat) kuten tuon Cecilia Malmström sivuilta saa lukea, osoittaa että "he" haluavat hallita kaikkea!
Ja itse en tunne saaneeni mitään tuosta EU:hun liittymisestä.
"Sluta gulla med Putin.." Siis Venäjääkin, ja heidän ulkopolitiikka yn muuta, kuten heidän luonnon varoja!
Ja tässä olis lääkkeet kuinka Irakia pitäis hoitaa, en vaan ymmärrä tuota että toiset saavat sanoa(EU tai USA) mitä saa HEIDÄN mielestä tehdä tai jättää tekemättä?
"Den unga iranska befolkningen är en viktig målgrupp. Folkpartiet har en strategi för hur demokratin kan stärkas och den nukleära krisen på sikt kan lösas, skriver Cecilia Malmström...."- nessie
minäkin vastustin eu:a,mutta kaikki hyöty pitää ottaa pois ,kun kerran joku sinne halusi.
meilläpäin näkyy paljon mopoautoja,EU:n tuoma uudistus ?? Käytetään se mitä saadaan ja vinoillaan missä voidaan. ;DD - On.
nessie kirjoitti:
minäkin vastustin eu:a,mutta kaikki hyöty pitää ottaa pois ,kun kerran joku sinne halusi.
meilläpäin näkyy paljon mopoautoja,EU:n tuoma uudistus ?? Käytetään se mitä saadaan ja vinoillaan missä voidaan. ;DD..niimpä mopoautoja just niin, :)
70-luvulla oli vielä mainos että volkkari,
volkkari, volkkari, volkkari, isi tuli,..:)
Ei oo muuhun enää varaa kuin mopoautoihin!
Ja meillähän on EU.n vanhimmat autot nykyään,
ja muistaakseni kaksi vuotta vanhemmat kuin mitä oli ennen kuin olimme EU.ssa - poor lucky
On. kirjoitti:
..niimpä mopoautoja just niin, :)
70-luvulla oli vielä mainos että volkkari,
volkkari, volkkari, volkkari, isi tuli,..:)
Ei oo muuhun enää varaa kuin mopoautoihin!
Ja meillähän on EU.n vanhimmat autot nykyään,
ja muistaakseni kaksi vuotta vanhemmat kuin mitä oli ennen kuin olimme EU.ssaoikeinko alkais pihistää,ehkä sais mopoauton irti.
Oiva kauppakassi meille vanhoille.;-)) - cocas sheik
olisin voinut alkaa vaikka pyöriäisvahdiksi,Eu:a sekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?944212- 272305
- 2002136
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1011982PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3991760- 1431347
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001249Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321045Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72966Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78825