SCO:n sota linuxpiraatteja vastaan takkuaa

Viimeisimpien tietojen mukaan linuxpiraatit ovat saaneet voiton taistelussa, joka osoittaisi linuxin olevan laiton kopio ja sisältävän laittomasti hankittua koodia SCO:n käyttöjärjestelmästä.
1230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...Pena jo omissa teksteissään. Liekö promilleja miten paljon?

"...ovat saaneet voiton taistelussa, joka osoittaisi linuxin olevan laiton..."

Voisitko suomentaa mitä tuossa oikein tarkoitat. Eikö siitä tullut juuri oikeuden päätös missä tällaiset laittomuus-väitteet kumottiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Viimeisimpien tietojen mukaan linuxpiraatit ovat saaneet voiton taistelussa, joka osoittaisi linuxin olevan laiton kopio ja sisältävän laittomasti hankittua koodia SCO:n käyttöjärjestelmästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu