Niin olis semmonen vm.99 Golf GTI suoralla vitos koneella ilman turboa. 125hv Huiput 225km/h. Niih mitäs siihe kannattas tehä että sais kulkee vaik ny joku 250km/h tai enemmänkin mut ton 250km/h ainakin.
Kiitos jo etukäteen =)
Kiitos jo etukäteen =)
Vastaukset 7
Vanhimmat
parempi vaan pelata tietokoneella formulapeliä.. ;)
tuota menet kauppaan ja ostat tollasen vaikka ny 645 bemun niin kerkee ja ei tartte paljon virittää :)
sellaista 125hv Golf GTI tä ei olekkaan joka kulkee 225km/h!!
kyseisen mallin 1.8 Turbo GTI ssä on 150hv ja huiput 216km/h...
ei mulla muuta....
Nii vakiona ei kule noin kovaa, mut mulla on jo Simons pakoputki ja vaparisuoatin, et on siinä jo nytte tehoo ainanki 175hv ja kulkee varmana 225! Tai se menee 225 mittarii, eli oikeeta jotaan 223!
taas asialla!
Herää jannu tähän päivään. Et todellakaan ole saanut siihen sun kippoosi 50 hevosvoimaa putkistolla ja suodattimella. Turboautoon olisit voinut saadakkin, mut vapariin ei TOD. Hyvä jos sun autossas on nyt edes 130hp.
Ja toi, että mittarin mukaan kulkee 225km/h, oikeeta 223!!?? Onko sulla mitään hajua, kuinka paljon sun autossa on mittarivirhettä jo kun ajat 120km/h...Saati sitten, kun ajat 225km/h.
Tota sun rimpulaa on turha lähteä virittämään... Tonneja paukkuu ennenkuin oikeata nopeutta ottaa sen 250km/h ja tällöin autos on ainoastaan parintonnin arvoinen... Vaikka tosin, eihän se parhaillaankaan montaa tonnia ole:)
sanaa SUORA VITOSKONE ILMAN TURPOA