Hei 13-15 vuotiaat jätkät! Voisitteko kertoa mikä tekee tytöstä kauniin? Onko se ulkonäkö? Onko luonteella väliä? Onko teidän mielestänne tytön ryyppääminen tai polttaminen hyvä juttu? Minkälainen on teidän mielestänne kaunis tyttö? Kertokaa vastauksessa myös ikänne. Kiitti kaikille vastanneille!!!
Kaunis tyttö
10
2316
Vastaukset
- Monster
Jos tyttö on sellainen karvainen tupakkaa poltteleva hampaaton kaljavattainen örisevä mummo, niin onhan se ihan sexyä, mut mua kyllä innostaa älykkäät tytöt. Ne tosin tuskin polttaa..
- ..
..toimiiks jo ?
- m15
..ulkonäkökin tärkee, mut ainaki mun mielest tärkeint on luonne..vaik onhan se ihan kiva, et tyttöystävä on hyvännäkönenki (luonteen lisäks) eikä mikään hirviö..ei dokaamises mitään pahaa oo, kunhan ei niinku joka viikonloppu käy jossain juomas; semmonen kaks-kolme kertaa kuukaudessa on aika sopiva määrä.. eikä myöskään säädä aina jonkun kanssa.. mut polttaminen on mun mielest huono juttu, en tykkää ollenkaan.. oon ollu aika onnekas ku on sattunu sellanen tyttöystävä kohalle ku mikä nyt on..ja kuten nimimerkist pysty varmaan päättelee, oon 15.. Ole hyvä!!!
- Firewalk
"Voisitteko kertoa mikä tekee tytöstä kauniin? Onko se ulkonäkö?"
Kauneuteen ei liity luonne, kaunis tarkoittaa ulkonäöltä hyvännäköistä. Kaunis ei sovi luonteen kuvaamiseen kuten esim. mukava, ystävällinen, jne...
"Onko luonteella väliä?"
Öö... mitäs luulet?!
"Onko teidän mielestänne tytön ryyppääminen tai polttaminen hyvä juttu?"
No itseasiassa mun mielestä on vain hyvä irroitella silloin tällöin. Mutta esim. 3 kertaa viikossa on liikaa.
"Minkälainen on teidän mielestänne kaunis tyttö?"
...Siis minkä näköinen. Se vaihtelee.
Toivottavasti auttoi. Saa kysyä lisääkin.- meri
varmaan ainut järkevä tällä palstalla
- Anonyymi
En tiiä paskaakaan mistä mä eksyin 18vuotta vaanhaan keskusteluun mut kummiski jos joku näkee tän ny 2020 ni ei kyl oo yhtää siistoi polttaa tai juua ku itekki 06 ja tajunnu jo että polttamisessa eimitää siistii ni oon ollu vuoden ilma röökiä ja tällein ni juuh ja juominen kans et jos se on susta siistii juua joka hiton viikonloppu ni oot vrm jolu vitun vammanen kusipää jnr jne
- Anonyymi
Yleensä kun tuon ikäiset puhuu kauneudesta niin tarkotetaan ulkonäköä. Oikeasti ulkonäöllä on aika vähän merkitystä loppujenlopuksi, vaikka välillä tuntuukin että jotku superhottikset saa enemmän huomiota. Luonne on tottakai tärkein seikka varsinkin jos seurustelua miettii.
Ryyppääminen ja polttaminen ei ole ikinä hyvä juttu. Fiksu ja vastuullinen alkoholin kohtuukäyttö lienee useimmille pojille ok. Röökin polttaminen on ok korkeintaan niille ketkä itsekkin polttaa.
Hyväntahtoinen, kiltti ja sympaattinen on mielestäni kaunis tyttö. - Anonyymi
Mä tykkään tytöistä jotka on kilttejä, ei polta, ei ryyppää, on yleisesti ihan älykkäitä koulussa. Ulkonäöllä on myös erittäin paljon väliä, pitkät hiukset, kauniit kasvot ja ihan solakka vatsa. Itse tykkään enemmän brunetesta, mutta blondikin kelpaa. Poika 13
- Anonyymi
Mis voi tulla näkee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mis voi tulla näkee?
Espoos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli429383"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn503972Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.412870Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1272596Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1022519Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271987Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161655Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331467- 711297
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1791184