Onko ihan normaalia, että koira innostuu ja sen johdosta siltä aina lirahtaa pissaa? Meillä on tällänen labradorinnoutaj,kultainennoutaja,collie ajokoirasekoituspoika. Se on vielä alle vuoden, sisäsiisti, mutta kun se innostuu niin sitte lirahtaa. Just se lirautti mun miehen päälle, kun se koitti painia koiran kanssa. Kerran se lirautti anopin jalalle, se oli hauskaa. Mikä vikana?
Lirauttelija
natupoppu
2118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vau! Ei voi muuta sanoa! =)
Joo, meidän kultainennoutaja innostui kerran ja pissasi sisällä puukasvin juuren. Ukko tais itekkin olla vähän hämmillään että mitä tapahtu. Juoksi vaan olohuoneessa kun leikittiin sen kans ja sit ukko nosti jalkansa ja kukka oli kasteltu! :)
Ei siinä mitään, kerran vain näin kävi, hassu tapaus kumminkin. Eiköhän tämä ole ihan ok juttu, ei varmaan ole mitään pahemmin vialla sun koirallas! ;) ;) ;)
Terkkuja vaan tolle TOSI monirotuselle haukulles! =) =)
Tämä kuuluu usein nuoren koiran-ja etenkin pentukoiran touhuihin. Sitä onkin sanottu "ilopissaksi" Se nimittäin on joskus niin iloinen tai touhua täynnä,että näin tapahtuu.
- Silloin se nauttii tilanteesta.
Ai että anopinkin jalalle? Se tykkää anopista.