Sattui tuossa yksi urheilu-uutinen silmään. Onneksi ei näkö mennyt. Puhutaan paljon eri urheilulajien väkivaltaisuudesta. Kauhistuin. Keihäänheittäjä Pitkämäki löi vastustajalle luun kurkkuun. Onneksi ei sentään ollut seiväshyppääjä.
väkivaltaa
urheiluhullu
2471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ne kaikki kemialliset yhdisteet, sallitut ja laittomat, ne tekee ihmisistä agressiivisia. Vaan ilman niitä kun ei varmaan urheilussa enää pärjätä, kisan voittaja on se, joka pumppaa eniten mömmöjä itseensä jäämättä testissä kiinni. Tai näin olen ainakin itse käsittänyt. Ovat kliseitä enää nämä "Tärkeintä urheilussa on mukava yhdessäolo", "Voittaminen ei ole tärkeintä" ja "Täytyy osata olla hyvä häviäjä".
Jos nuo kaikenlaiset laittomat kemialliset yhdisteet kiinnostaa, niin kannattaa kysellä kamppulasta. Sieltä löytyy jos jonkinlaista pillerihörhöä.