Kuinka moni on käyttänyt kännykkää missä ei olisi ollenkaan suunnitteluvirheitä tai bugeja käyttöjärjestelmässä. Nykyään virheettömät ja kestävät kännykät taitaa olla aika harvassa. Ihme kun niitä kännyköiden vikoja ei voi korjata tehtaalla vaikka niitä löytää jo viidessä minuutissa kun innostuu naputtelemaan puhelinta.
Kertokaa jos tiedätte jonkun puhelimen mikä todellakin toimii.
Kertokaa jos tiedätte jonkun puhelimen mikä todellakin toimii.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itselläni vieläkin käytössä 3310 jonka ostin muistaakseni 4,5-vuotta sitten. Kännykkä tosin on niin vanhanaikainen ettei ole nykykännyjen kaltaisia vikoja softassa yms. Kolmas akku menossa, mutta itse puhelimessa ei mitään vikoja ollut vaikka tippunutkin maahan n.20kertaa.
3310 on loistava itsellä oli 3330 eikä siinäkään mitään valittamasita molemmat kestäviä ja hyviä puhelimia :)
Nyt on varmaan kuudes taikka seitsemäs vuosi tämän 6150 puhelimeni kanssa ja hyvin pelittää. Ei ole mitään aikomusta vaihtaa ainakaan 6-7 vuoteen!
Jätän Nokian uudet Bugipesät muille.
Nokian 6670 ja ei mitään bugeja ihme kyllä ole ollut. Eikä muutakaan vikaa.
Edelleen hyvin pelittää, ei aikomusta vaihtaa uudempaan vaikka kaverit ja työkamut ihmettelee miksi edelleen käytän 'vanhaa ja mustavalkonäyttöä'. No, kamera ja musasoitin on erikseen, ei ole tarvetta hilavitkuttimille.