Mä katson paljon jalkapalloa, ja pelaan. Molemmista maista pidän ( Italia, Ranska ) joten sama se, kumpi voittaa. Otan kuitenkin hieman puolustavasti kantaa tuohon Zidanen punaiseen.
Vaikka siis temppu oli täysin lapsellinen ja yleensäkkin käsittämätön kyseiseltä pelaajalta, kyllä italialainen ( materazzi ) taisi sanoa melko henkilökohtaista. En nimittäin koskaa ole ennen nähnyt Zidanea tekemässä mitään tuollaista, sillä hän ei kuumene juuri mitenkään.
Toki olen sitä mieltä että Zidane ulos ja häntä saa haukkua, eihän sanat voi olla niin ankaria että pitää noin törkeästi päällä pökätä. Ois mielenkiintoista tietää mitä Materazzi sanoi..
Vaikka siis temppu oli täysin lapsellinen ja yleensäkkin käsittämätön kyseiseltä pelaajalta, kyllä italialainen ( materazzi ) taisi sanoa melko henkilökohtaista. En nimittäin koskaa ole ennen nähnyt Zidanea tekemässä mitään tuollaista, sillä hän ei kuumene juuri mitenkään.
Toki olen sitä mieltä että Zidane ulos ja häntä saa haukkua, eihän sanat voi olla niin ankaria että pitää noin törkeästi päällä pökätä. Ois mielenkiintoista tietää mitä Materazzi sanoi..
Vastaukset 9
Vanhimmat
Luja isku rintalastaan voi pysäyttää sydämmen. Ei siinä voi olla mitään puolustettavaa. Good night and goodbye, Zidane!
on aina urallaan sortunut törkeyksiin, katso vaikka viime kisojen pelit niin sama mies sortuu ihan just samantyyppisiin tökeyksiin. Hyvä pelaaja mutta surkea luonne, paska jätkä!!
vedä tumppuus tyhmitteliä. Minusta ei kannata tuomita toista yhdesta tempusta tyhmäksi kun ei tiedä koko totuutta. Kyllä siinä menee hermot kellä vaan jos joku pässi räkyttää jotain henkilökohtaisuuksia.
Ja kaikista paskimpia jätkiä on ne ilkkujat jotka hakee hupia toisen epäonnesta.
ennenki, joskus 4 vuotta sitten mestareitten liigassa puski samalla tavalla toista pelaajaa nenään.
Ette te tajua.. Mä tarkotin sillalailla yleisesti..
ku kyllähän noi kokoaja vaihtaa ajatuksia noi pelaajat tuolla kentällä, ni tarkotin sitä, että Materazzi sanoi jotain tavallista törkeämpää, koska varmasti Zidane on kaikkea mahdollista kuullut.
...mitä tahansa toiselle ihmiselle ja se toinen
ihminen kaivaa siitä "haulikon" esiin, niin sitä
on sen enempää turha ihmetellä. Pilasi mies hyvän
ottelun ja maineensa... surku sinänsä.....
Jotain rasistista se oli, en voi muuten ymmärtää noin tyhmää, noin epä-Zidanemaista temppua. Sääli hienoa legendaa.
..Zidane on aina ollu likaisen pelin ystävä. Aina sortunut epäurheilumaisiin tempuihin. Sika mieheksi!
_En nimittäin koskaa ole ennen nähnyt Zidanea tekemässä mitään tuollaista, sillä hän ei kuumene juuri mitenkään._
Esimerkiksi Juven paidassa teki samanlaisen lapsellisuuden (paitsi ettei siihen liittynyt edes vastapuolen päänaukomista!) aikoinaan. Pukkasi kahta vastapuolen pelaajaa suoraan NAAMAAN. Pelikieltoa tuli muutama ottelu punaisen lisäksi. Taisi olla sakkojakin vielä? Ja parasta on se, että sama pelle valittiin (ellen nyt muista väärin) samana vuonna vielä YK:n "hyväntahdonlähettilääksi". Ja vaikka vuosi ei olisikaan ollut sama, pointti on. Zidanen ura OLI uskomatonta paskaa ja pelkkää yliarvostusta. Zidane OLI lapsellinen sika, jolla ei ollut yhtään hypetyksensä ansaitsemaa taitoa. Zidane ANSAITSEE painua unholaan vain ja ainostaaan lapsellisuutensa vuoksi!