Italialaispelaaja kutsui muslimi Zidanea terroristiksi, ja siksi pukkaus? Onks totta?
Zidane terroristi?
11
1156
Vastaukset
- kertoo myöhemmin..
Le Figaro on palkannut jonkun foneetikon tutkimaan asiaa. Eli siis huulien liikkeiden perusteella tutkimaan mitä tilanteessa sanottiin puolin ja toisin. Saa nähdä koska kerrotaan tuloksia.
- silti ole..
tulokset.. kirjoitti:
tässä
http://ekstrabladet.dk/sport/landsholdsfodbold/article210210.eceEi tuossa edes väitetä että tanskalaistoimittajalla olisi asiasta jotakin tietoa. Hän vain esittää arvauksen. Eli ei se mikään tulos ole.
- luigiwarrior
tulokset.. kirjoitti:
tässä
http://ekstrabladet.dk/sport/landsholdsfodbold/article210210.ecetuon tekstin meille mitä linkissä lukee
- ydinkohdat
luigiwarrior kirjoitti:
tuon tekstin meille mitä linkissä lukee
Lyhyesti sanottuna tuossa tekstissä kerrotaan että Berliinissä levisi yöllä huhu jonka mukaan Zidane olisi suuttunut kun Materazzi kutsui häntä terroristiksi viitaten hänen muslimitaustaan.
- myöskin
ydinkohdat kirjoitti:
Lyhyesti sanottuna tuossa tekstissä kerrotaan että Berliinissä levisi yöllä huhu jonka mukaan Zidane olisi suuttunut kun Materazzi kutsui häntä terroristiksi viitaten hänen muslimitaustaan.
Ja siinä myös mainitaan että kukaan ei ole millään tavalla asiaa vahvistanut. Ei Zidane, Materazzi tai FIFA.
- ej jummarra
luigiwarrior kirjoitti:
tuon tekstin meille mitä linkissä lukee
http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,854681,00.html
- Laura1
ej jummarra kirjoitti:
http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,854681,00.html
Oletuksia, oletuksia, oletuksia..tuosta terroristi-syytöksestä vakavasti sairaan äidin ivaamiseen ja sisaren huoraksi haukkumiseen. Jos pitää paikkansa,niin Marco-poloinen ansaitsisi sakinhivutuksen vähintään! Algerialaisille perhe on pyhä ja loukkaamaton asia. Pahemmin ei voisi muslimia enää loukata, jos noin on sanonut perheen naisista.Todella epäurheilijamaista käytöstä, jossa ei ole mitään puolusteltavaa. Länsimaisessa kulttuurissahan naisia huoritellaan päivittäin sen kummemmin ajattelematta,mutta islamilaisessa asia on toinen. Tulee kunniajutut esiin, joten inhottavasti veti vyön alle italiaano:(
- sen lapset
ota kortti tai mafia pistelee sun perheen paloiksi
- taitaa...
italiano olla pulassa jos toi pitää paikaaansa vai??
- Anonyymi
Materazzi on sitten vissiin pedofiili
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353