APUA

Just äsken ku kellottelin atitoolilla mun x1900xtx nii laitoin kellot vahingossa iha pariks sekaks vaa core-->1200 ja ny ku yritin käynnistää koneen sisältä tuli siniset kipinät:(:( Mitä teen kertokaa mulle gurut!


En uskalla avata koppaa, mua pelottaa
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viirukset vain paloivat näytönohjaimesta.

Äänestä

homma meinaan... näissä uusissa näyttisissa tallentuu noi kellottelut pirille ja sit menee takuut ku kellotelee ei saa poistettua logia millää kotikonstilla

Äänestä

Moi.
Mikäli Korttisi ja koneesi jotenkin toimii, voisit kokeilla windowsin käynnistystä vikasietotilassa; Ei pitäis olla vaarallista. Käynnistyksessä paina F8 antaa käynnistys valikon josta pääset vikasietotilaan ja kenties muuttamaan korttisi arvot oikeisiin asetuksiin.
Kellotukset on aina riskaapelia hommaa ja ne tekee omalla vastuulla, kuten joku jo mainitsi. Toivottavasti onnistut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimimerkkki kirjoitti:

Just äsken ku kellottelin atitoolilla mun x1900xtx nii laitoin kellot vahingossa iha pariks sekaks vaa core-->1200 ja ny ku yritin käynnistää koneen sisältä tuli siniset kipinät:(:( Mitä teen kertokaa mulle gurut!


En uskalla avata koppaa, mua pelottaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu