Puree

Miksi yksi gerbiileistäni on alkanut purra, kun nostan sen käteen?
Meillä on siis kolme poikaa n. 4kk.
Muut ovat hyvin kilttejä, muta tämä yksi on alkanut isottelee :=)
1153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos gerbiili puree todella lujaa tai niin että verta tulee on syytä laittaa paksut hanskat ja käsitellä gerbiiliä! ei ohkasia hanskoja koska gerbiili voi purra niidenkin lävitse!! itselläni tehosi hurjasti :=)
Terveisin: julle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


............ kirjoitti:

Miksi yksi gerbiileistäni on alkanut purra, kun nostan sen käteen?
Meillä on siis kolme poikaa n. 4kk.
Muut ovat hyvin kilttejä, muta tämä yksi on alkanut isottelee :=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu