Saako marsulle antaa mansikoita?
Mansikka?
_*_
164509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
saahan sitä vähän antaa, mutta mun marsut ei ainakaan ole sitä syöneet vaikka kovasti olen tarjoillut :)
Ei huoli mansikkaa millään vaikk kaikki muu makea (viinirypäkeet,omena, banaani) maistuuki hyvin.Kumma juttu...ne kun olis NIIN hyviä.
oma marsuni kun annoin sille mansikkaa ensin se oli innostunut jee mä saan mansikkaa ja sit ku se maisto sitä se ei tykänny siittä.Saa marsuille antaa mansikkaa,musikkaa,puolukkaa,vadelmaa,karviaista kaikenlaisia marjoja muttei liikaa
ei ainkaan´mun mielest en tise antaisi
Moi.
Kyllä saa antaa.
Meidän marsu ainakin syö mansikkaa silloin kun sitä tarjotaan. Hyvää kesää.
Mansikkaa saa antaa. Meillä on oma mansikkamaa ja olisi kiva antaa marsuille mansikoita, mutta ne eivät tykkää, niin ei sitten (:
Miksi ei?tuleeko mansikkakuume vai mitä?
Kyllä marsuille saa antaa mansikkaa, mutta kovinkaan moni marsu siitä ei tykkää.. Meilläkään ei kukaan tykkää mansikasta. Ne eivät ees suostu enään maistamaan mansikkaa..
antaa, mutta eipä ole ainakaan meidän marsuille maistunut vaikka tarjonnut olenkin...
no kiitos kun en ole tienny ei missään oo lukenu paitsi mm marsukirjoissa yly pulet yhess marsukirjas on oäin perset
Saa antaa mansikoita mutta ei liikaa. Omat marsuni pitävät mansikoista ja syövät täten niitä ihan mielissään :3
saako marsulle antaa mansikkaa?
Saa antaa mansikkaa. Mul on kahdeksan marsua joista vaan yks popsii mansikkaa oikeen olan takaa! :D Sillä ainakin on hyvä maku!♥
Mulla molemmat syö mielellään ;--3
Mun marsu ei tykkää mansikasta
Eipä täälläkään mansikat marsuille maistu :)