Onko hyviä paikkaoja?

Onnen Koti oy, Rapido Siivous, Siivousliike Ojala... Ovatko edellämainitut hyviä työnantajia? Hakevat netissä työntekijöitä ja en oikein uskalla enää aloittaa missään ilman tietoa, koska olen saanut aiemmin lokaa niskaan.
3662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

rapido siivousta kuin ruttoa!
Siellä on samat henkilöt takana kuin Domino Kiinteistöpalvelussakin.

Äänestä
  • On ihan hyvä firma. Kaverini on ollut siellä hetken viikonloppuisin töissä. Ei ole mitään ongelmia kuulemma ollut.

    Äänestä

vältä,saman tyyppinen kuin Domino,jossain sukulaissuhteessakin vävy tai joku muu omistajana

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ööp kirjoitti:

Onnen Koti oy, Rapido Siivous, Siivousliike Ojala... Ovatko edellämainitut hyviä työnantajia? Hakevat netissä työntekijöitä ja en oikein uskalla enää aloittaa missään ilman tietoa, koska olen saanut aiemmin lokaa niskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu