Onko niiden tarkoitus tosiaan se, että pari vuorokautta vedetään viinaa ja örvelletään liki tiedottomassa tilassa...? Harrastetaan parin vaihtoa, homostellaan ja Sitten tuhannen tärinöissä sunnuntaina tien päälle, kun tarkkaavaisuus ja valppaus on lähes olematonta.
Tällästä on motoristin kokoontumiset
23
8530
Vastaukset
- Silminnäkijä
Tuupataan suakin vaikka pikkupuolelle, niin loppuu turhs valitus hetkeksi! Kerrot vaan mistä haetaan!
- Nina 36
Älä unta näe....
- älä selitä, haluut kumminki...
Nina 36 kirjoitti:
Älä unta näe....
älä selitä, haluut kumminki, mutta ku ikä ei vielä riitä.
No 5 vuoden päästä sitte.
- Nina 36
Älä unta näe.
- Mulle kans
Juu määki voin tulla tommosen timakan misun kinppuun, vaikka kimpas! Auttaa ahistukseen...
- mitä tää oikein on
Alkaako nina seota:
nina 36 kirjoitti: Onko niiden tarkoitus tosiaan se, että pari vuorokautta vedetään viinaa ja örvelletään liki tiedottomassa tilassa...? Harrastetaan parin vaihtoa, homostellaan ja Sitten tuhannen tärinöissä sunnuntaina tien päälle, kun tarkkaavaisuus ja valppaus on lähes olematonta.
ja nina 36 vastasi: Älä unta näe.
Katkeruus sumentaa mielen. - Nina 36
mitä tää oikein on kirjoitti:
Alkaako nina seota:
nina 36 kirjoitti: Onko niiden tarkoitus tosiaan se, että pari vuorokautta vedetään viinaa ja örvelletään liki tiedottomassa tilassa...? Harrastetaan parin vaihtoa, homostellaan ja Sitten tuhannen tärinöissä sunnuntaina tien päälle, kun tarkkaavaisuus ja valppaus on lähes olematonta.
ja nina 36 vastasi: Älä unta näe.
Katkeruus sumentaa mielen.Alat jo pikkuhiljaa oppia jotain eli feikkaamaan minua.
- väyrynen
Nina 36 kirjoitti:
Alat jo pikkuhiljaa oppia jotain eli feikkaamaan minua.
Onko tää tosiaan sun elämä. Piipität netissä päivät pitkät.
Kerro meille miksi.
No, oli miten oli, köyhää on sun elämä. - Nina 36
väyrynen kirjoitti:
Onko tää tosiaan sun elämä. Piipität netissä päivät pitkät.
Kerro meille miksi.
No, oli miten oli, köyhää on sun elämä.Siksi että oppisitte jotain.
- Pena 63
Kuulostaa mukavalta. Missäpä tätä? Onko Nina tuo 36 sun ikä vai syntymävuosi? Jos syntymävuosi, kiinnostaako yhteisreissu?
- Nina 36
En minä homojen kanssa. Miesihanteeni ei ole läskinen kalju motoristi että ei ole motoristeilla saumaa.
- Pannaan
Nina 36 kirjoitti:
En minä homojen kanssa. Miesihanteeni ei ole läskinen kalju motoristi että ei ole motoristeilla saumaa.
Nina se hyökkää aika isoa ihmisryhmää vastaan: motoristit, lihavat, homot, kaljut. Veikkaan, että yli 50 % Suomalaisista kuullu jotenkin johonkin em. ryhmistä.
Toivottattavasti opit jotain, ennenkuin kasvat täysi-ikäiseksi, muuten saattaa olla luvassa hieman ongelmia...
- Iliman pilluu
Miekii halluun homostella ihtein tiejottomaks Ninan kans...
- L-positiivinen
Joo sama meininki ku suviseuroissa. Olin molemmissa!
- BMW R1100RT
Aika monelle se on tuota, mutta on meitä myös muita joille sosiaalinen yhdessä olo on muutakin kuin örvellystä.
Aika moni juttu Suomessa vaan tuntuu pyörivän kännäämisen ja örvellyksen parissa, oli harrastus mikä tahansa. Jääkikekkoilijoista ihan junnu puolella opetetaan jo tähän ja monia muitakin.
Ilmeisesti ilo ilman viinaa on mahdoton yhtälö 99-prosenttisesti.
Sama ilmiö kyllä myös ulkomailla, ettei pidä luulla että suomalaiset ainoastaan örveltää. Kyllä se kuuluu homo sapiens ominaisuuksiin enempi ja vähempi. - hyvät saumat
saada motoristia on nimenomaan kokoontumisajot,
kaikki puutteesa olevat vaan sinne.
Kiikalassa oli ihan mieletön flaksi.
Terkuja vaan T. - Kokija
Oisikohan joku motoristi jättänyt tämän NINA 36:den kun näin katkerasti vihaa moottoripyöräilijöitä? Surullinen tapaus, käy sääliksi. Itse istun takana samalla penkillä kuljettajan kanssa. Olin muuten KONTIOSSA ja oli hauskaa ja selvinpäin.
- Luulet
Siis miksi luulet että joku motoristi on jättänyt Ninan?!!Ei tuo minun mielestäni kuulosta katkeruudelta jos ihmettelee kokoontumisajoissa ryyppäämista. Itse olen suht samaa mieltä Ninan kanssa kokoontumisajoista eli että siellä juodaan tolkuttomasti, ja vain voin ihmetellä miksi. Itse olen ollut muutamissa mukana ja olen yksi todella harvoista jotka ovat aamulla voineet lähteä tutustumisajolle paikkakunnalle ja lähiympäristöön tietäen että puhalluskoe näyttäisi tasan NOLLA. Parinvaihdosta ja muusta en tiedä enkä, se ei ehkä olisi hassumpi idea........
- Tapaus ehkä sama
Tunnen kyseisen tapauksen oli aina kännissä ja lääppi muita motoristi ukkoja pakkohan selainen oli jättää kun kaverit kaikkosi tämän NINA:n takia mutta nyt on hyvin on oikean luonteinen muija ja parivuotta nuorempi eikä mikään nirppanokka. On elämästä tullut helppöa kun pääsin eroon omasta Ninasta.
- mrll
Mikä muukaan?
Noiden lisäksi tietty kännikäynnistykset ja mukavat keskustelut tärkeistä aiheista. ;)
Vai oisko ne lavatanssit ollu kuiteski kivampi paikka vaihtaa sitä paria, jos sitä välttämättä haluat tehdä? - motmummo
Olet oikeassa ryyppy juhlia ovat.Olisiko aihetta perustaa uusi kerho joka pitäisi sisällään muutakin kuin olutta ja .....esim.eripaikkakuntien nähtävyydet,museot tai vaikkapa kesäteatteria ja hyä ruoka!!!!!
- Kontioon ratsastan
tuo ole homman tarkoitus, mutta ilman tarkoitustakin se pakkaa välillä noin mennä.. siksi nuo kokkareet on niin sikasuosittuja.. ja en tosiaan tiedä mitään pahempaa kuin krapuloissa ajaa vasta-aurinkoon kokkareista kotiin.. ja jos olis vielä jytäjammu alla kuten taannoin, ei sitä kestäis erkkikään... ja hitto kun jokainen kannonkämppykin on metsästä hirvenä tielle hyppäämässä.. siis aivan hirveetä hommaa tuo.. hitto kun tulis taas pian kesä.. jiihaaaaaa..
- Kiihkeitä ääniä
Ja jäänyt itse ilman,kukapa tuollaisille niuhoille edes antaisi?
Ja sitä paitsi,sinun ei ole mikään pakko mennä ryyppy orgioihin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3255201Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669- 1111531
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1201420Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393