BMWK1200GT

Vieläkö vikoja?

Uusissa K-sarjan Bemareissa kuuluu ainakin olleen kytkinongelma joka haittaa vaihtamista? Mahtaako olla jo hallinnassa tuo vika? Mitähän muuta olisi hyvä tietää tuosta uudesta mallista kun ostoa suunittelee?

4

2354

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tirikkonen

      vielä viilattavaa, niin siis tässä uudessa mallissa, eli kaasu on on/off -tyyppinen, josta en itse matkapyörässä pidä, sekä jarrut ovat hyvät, mutta tunnottomat

    • siinä

      kyselet kun on rahaa vain 10.euroa taskussa,,helvetin köyhä.

      sulla koskaan ole euroja jotta voisit ostaa
      28,tuhannen euron BMV.

      hanki elämä ja rahaa puhu sitten vasta. SIKA.

      • jutuista sen kuulee.....

        Tarkennus: Mulla on BMW K1200GT. Uusi nyt sattuu kiinnostamaan lähinnä rungon takia, niin ja onhan tossa mun vehkeessä kone aika vanha konstruktio. Toisaalta minun pyörässä ei ole ollut pienintäkään vikaa vaikka juuri tulin pitkältä Euroopan reissulta. Toisin kun Harrikat, joista melkoisen montaa eilen työnneltiin lautalta passipisteeseen. Kiitoksia tuosta toisesta asiallisesta kommentista. Mitähän kaasun jyrkkyys tarkoitti? Niin ja sitten tuo toinen kateelliselta kuullostava tyhjätasku: Mene töihin niin voit ostella tällaiset pikkuostokset käteisellä.


    • xxxxxx

      Minulla on tuo uusi GT ja vielä on kytkin kestänyt. Vaihteisto toimii ja näissä uusissa K pyörissä on tehdas jättänyt 1-2-3 vaihteille klonks äänen tiedostamaan vaihteen vaihtuneen :-). Se ei siis ole vika, vaan ominaisuus. Kytkimiä en tiedä GT mallissa hajonneen. Toivottavasti oli vain ensimmäisien S mallien vika. Mene ja tiedä. Kytkin on minusta ainakin kevyempi käyttää kuin ensimmäisissä S malleissa.

      Jarrut on minusta ihan ok, toimii hyvin ja pysäyttää. Takajarrukin on muutettu toimivaksi sitten S mallin alkumetrien. Ilmeisesti jossain vaiheessa (07) tehostin poistuu jarrusysteemistä ja jarrut pitäisivät olla sitten "paremmat". Minusta vanhassa oli hyvät jarrut ja niin on tässäkin.

      Se mitä voit joutua modifioimaan uutukaisessa on istuin ja ehkä pleksi. Tuo vakioistuin ei oikein tunnu olevan kaikkien mieleen ja pleksi ei anna täydellistä suojaa >180cm hemmolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe