sääliksi

peliriippuvaisia. Menee mihin markettiin tahansa,niin kaikki pelit ovat täynnä pelaajia ja yleensä vielä vanhempia ihmisiä.Eräskin pelasi puolisonsa firman konkurssiin bingolla ja muilla rahapeleillä ja nyt se pelaa nettipokeria saa nähdä miten taas käy.SÄÄLITTÄVÄÄ !!!
1808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Säälittävää? Ehkä. Mutta riippuvuus se on siinä kuin muutkin. Apua haetaan vain äärettömän harvoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käy noita kirjoitti:

peliriippuvaisia. Menee mihin markettiin tahansa,niin kaikki pelit ovat täynnä pelaajia ja yleensä vielä vanhempia ihmisiä.Eräskin pelasi puolisonsa firman konkurssiin bingolla ja muilla rahapeleillä ja nyt se pelaa nettipokeria saa nähdä miten taas käy.SÄÄLITTÄVÄÄ !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu