Sim kipeäksi?

simisisi

Miten saa simin kipeäksi? En siis tarkoita aamupahoinvointia tai ruokamyrkytystä. Saan ne kyllä kuumeeseen ja keuhkokuumeeseen sen boolprop koodin avulla, mutta miten saisi ILMAN koodeja simin kuumeeseen ja keuhkokuumeeseen? Kiitos avusta! Toivottavasti ei ollut liian sekava selitys.

5

2066

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mercilon

      Pilantuneen ruuan syöminen saa simin kipeäksi. Myös torakoiden lähellä on riski tulla kipeäksi. Jos et pidä kipeän simin mukavuutta korkealla se saattaa kuolla.

    • simin sit saa kipeäksi?

      Eli millä koodilla simin saa kipeäksi ja miksi se pitäis saada?

    • Anonyymi

      Miten se koodi oikein toimii?

      • Anonyymi

        Sekö koodi jonka perään on kyselty vuodesta 2006 asti, muttei kukaan näytä löytäneen? No se toimii varmaan ihan hienosti. :)

        Ellei sitä koodia sitten edelleenkään löydy tai siitä ei kerrota, niin simin saa usein sairaaksi esimerkiksi asennuttamalla peliinsä sairaalan (joo, aika outoa, mut niin se vaan toimii) tai laittamalla peliin jonkin niistä - mielellään ajan tasalla olevista ja toimivista - modeista jotka säätelevät simien sairastumista. Sairaalan toiminta edellyttää yleensä jotakin lisäosaa peliin - ja lisäosista löytyy selostukset netistä, kunhan vaivautuu etsimään peliversion mukaisia tietoja.

        Modejakin löytyy netistä, jos viitsii etsiä. Niiden kanssa kannattaa kuitenkin olla pikkasen varuillaan mm. sen suhteen että ovatko ajan tasalla vai vanhentuneita. Vanhentuneet eivät useinkaan toimi tai jopa estävät pelin käynnistymisen. Samaten kannattaa yleensä ladata modeja samalla pidättyvällä varovaisuudella kuin muutakin epävirallista pelisisältöä ja pysyä poissa sivustoilta joissa voi olla tietokoneviruksia tai selainkaappareita yms. keljua.


    • Anonyymi

      Ööh.... Miten😭😭😭

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      25
      7515
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      98
      6176
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      119
      4276
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      155
      4224
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      163
      1971
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      51
      1893
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      63
      1852
    8. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      146
      1759
    9. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      45
      1564
    10. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      40
      1539
    Aihe