Sim kipeäksi?

simisisi

Miten saa simin kipeäksi? En siis tarkoita aamupahoinvointia tai ruokamyrkytystä. Saan ne kyllä kuumeeseen ja keuhkokuumeeseen sen boolprop koodin avulla, mutta miten saisi ILMAN koodeja simin kuumeeseen ja keuhkokuumeeseen? Kiitos avusta! Toivottavasti ei ollut liian sekava selitys.

5

2025

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mercilon

      Pilantuneen ruuan syöminen saa simin kipeäksi. Myös torakoiden lähellä on riski tulla kipeäksi. Jos et pidä kipeän simin mukavuutta korkealla se saattaa kuolla.

    • simin sit saa kipeäksi?

      Eli millä koodilla simin saa kipeäksi ja miksi se pitäis saada?

    • Anonyymi

      Miten se koodi oikein toimii?

      • Anonyymi

        Sekö koodi jonka perään on kyselty vuodesta 2006 asti, muttei kukaan näytä löytäneen? No se toimii varmaan ihan hienosti. :)

        Ellei sitä koodia sitten edelleenkään löydy tai siitä ei kerrota, niin simin saa usein sairaaksi esimerkiksi asennuttamalla peliinsä sairaalan (joo, aika outoa, mut niin se vaan toimii) tai laittamalla peliin jonkin niistä - mielellään ajan tasalla olevista ja toimivista - modeista jotka säätelevät simien sairastumista. Sairaalan toiminta edellyttää yleensä jotakin lisäosaa peliin - ja lisäosista löytyy selostukset netistä, kunhan vaivautuu etsimään peliversion mukaisia tietoja.

        Modejakin löytyy netistä, jos viitsii etsiä. Niiden kanssa kannattaa kuitenkin olla pikkasen varuillaan mm. sen suhteen että ovatko ajan tasalla vai vanhentuneita. Vanhentuneet eivät useinkaan toimi tai jopa estävät pelin käynnistymisen. Samaten kannattaa yleensä ladata modeja samalla pidättyvällä varovaisuudella kuin muutakin epävirallista pelisisältöä ja pysyä poissa sivustoilta joissa voi olla tietokoneviruksia tai selainkaappareita yms. keljua.


    • Anonyymi

      Ööh.... Miten😭😭😭

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      194
      13332
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6696
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      156
      6326
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      86
      4649
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4602
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      64
      4161
    7. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4131
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3862
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3630
    Aihe