KYSÄSEN TÄLLÄSTÄ ET KUINKA KUUMANA TÄLLÄNEN VESIJÄÄHDYTETTY KROSSI PELI KÄY NORMAALISTI NELITAHTINEN 200CC LAITE ON UUSI JA ASENSIN SIIHN MITTARIN KU OLI ANTURI PAIKKA JA NÄYTTÄÄ MELKEE SATA ASTETTA NORMALIA?VAIKO MITTARI VIALLINEN...MERKKI 4-tahti
Whizz runner 200
Whizz runner 200
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihme juttu jos tosiaan on nestekone. Pikaisella googletuksella löytyi vain näitä Samurain yms skeida vehkeitä jotka ovat ilmajäähdytteisiä. Mutta kuitenkin oma yamahan crossi näyttää pintalämpömittarilla katsottuna ~90astetta. Tuskin se vajaa sata vielä kamalaa on, mutta paljoa yli sadan ei saisi mennä ettei keitä.
kyllä ne lämmöt saa olla yli 100, tommonen 120 alkaa olla reipasta ja huolestuttavaa, mutta 100 on vielä ok. Niin ja ne mittarit nehän näyttää aina yli oli peli mikä tahansa.