Auttakaa Passista kyse...

APUVAAA!

Moi!

Nyt tuli tyttöystävän kaa sellanen päähänpistos, että ois mukava lähtee ennen yo-kirjoituksia jonnekkin etelään.

Meinattiin lähteä tuossa 23.7 - 29-7 välisenä aikana kreikkaan tai espanjaan ja mulle tuli mieleen, että en oo koskaan matkustanu niin mähän tarviin passin nopeasti. Ja tuohon matkan alkuun ei ole kuin noin viikko vähän reilut aikaa. Niin ehdinkö mitenkään saada nyt 10 vuoden passia ku passi systeemi muuttuu niin on varmaan kova tunku siellä ja passia saa oottaa aika kauan? Jos ei uskalla jättää ton varaan ettei sitten pääsekkään matkalle, niin onko mahdollista saada esim. 1vuoden passia nopeempaa eli vaikka 2-3 päivän varotusajalla? vastatkaa pian. Harmittaa jos jää eka ulkomaan reissu tämän takia väliin :(

4

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mars!
      • vielä...

        Eikös Kreikkaan ja Espanjaan pääse uudenmallisella henkilökortillakin jos sulla sellainen sattuu olemaan? Ovat kai EU-maita, jos ei muualle kerran ole suunnitelmia mennä.


    • hate

      tuolla http://www.poliisi.fi sivuilla "Hinnatja toimitusajat"on pika passin toimitusaika 1-3vrk väittäköön kuka mitä hyvänsä.

    • kyselet täältä asioita kuluu vain aikaa kun odotat vastausta.soita poliisile suoraan niin saat luotettavan vastauksen heti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      845
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      21
      786
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      712
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      117
      530
    Aihe