varasijalla

Voi että...
hain valtsikaan ja posti toi ohuen kirjeen... 4.varasija... Tiedän ettei tuolta sijalta ole mitään mahdollisuuksia päästä ko. laitokseen!! Ja valituksetkin taitaa olla mahdottomia, vaikka vaan 0.75 pistettä uupuu, kai sekin on liikaa.
: (
51656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

rauhassa lopulliset tulokset. On sitä ennenkin päästy mahdottomuuksiin, vaikka kuinka on tuntunut, että "10. varasijalla ollaan - ei ikinä"! tsemppiä sulle, ja muista mikäli ensivuonna jostain syystä olet uudestaan pääsykokeissa, ovat ne taas puolta helpommat, kokemus auttaa aina!!

Äänestä

Kannattaa yrittää valittaa, vaikka valituksilla ei yleensä kovin moni pääse sisään. Eli käy katsomassa vastauksesi ja tilaa niistä kopiot. Arvoteluperusteet saat netistä valtsikan sivuilta. 0,75p ei ole aivan älyttömästi, mutta ehkä kuitenkin liian paljon... :( Tsemppiä!

Äänestä

Minäkin olen varasijalla (5:llä), en tosin valtsikkaan mutta kuitenkin. Tiedän, että harmittaa, olen kohtalon toverisi. Mikään ei ole kuitekaan mahdotonta. Ei pidä heittää kirvestä kaivoon ihan vielä ellei tilanne todellakin tunnu/kertovat olevan mahdoton. Ole kuitenkin ylpeä savutuksestasi. Menestyit erinomaisesti!

Äänestä

jos lohduttaa, niin täällä on kohtalontoveri... hain myös valtsikaan ja 4. varasija tipahti... kyllä siinä kyynel jos toinenkin tuli...

Äänestä

Pahin painajainen olisi varmaan juuri tuollainen että vähän vituiksi. Mieluummin sitten niin että kunnolla päin persettä eikä mitään jossitteluja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt itkettää!!! kirjoitti:

Voi että...
hain valtsikaan ja posti toi ohuen kirjeen... 4.varasija... Tiedän ettei tuolta sijalta ole mitään mahdollisuuksia päästä ko. laitokseen!! Ja valituksetkin taitaa olla mahdottomia, vaikka vaan 0.75 pistettä uupuu, kai sekin on liikaa.
: (

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu