POLTTARIT MIEHELLE OULUSSA

veli

Veljelle polttareita järjestän mut näin työttömänä ei rahaa hirveesti ole. Porukkaa tulee.. mut alle 10 kuitenkin. Saunomiset on mahd saada ilmatteeksikin joten jotain aktiviteetti-ideaa kaivataan.

kiitosta vastaamaan viitsineille!

2

1093

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Oisko mittään jos järjestäis jonkinmoisen city-seikkailun? Itse olin muutama vuosi sitten semmoisissa polttareissa missä teemana olise, että morsion piti todistaa että hänessä on ainesta hyväsi vaimoksi.

      Pitkin kaupunkia kuljettiin porukassa (huom. ei siis mitään hämähäkkimiesasuja..) ja morsion piti suorittaa tehtävärasteja esim. laittaa maittava ateria huokeista aineksista avotulella (ruuanlaittotaito todistettiin ja oli kätevää kun koko porukka sai ruokaa samalla), uida avannossa kun silloin keväällä oli semmoisiakin vielä (osoitti vaimona tarvittavaa rohkeutta) ja sitten oli jotai katutaiteilua (piirtelyä, viulunsoittoa julkisesti kun morsio harrasti semmoista). Kaikki tehtävät oli sitten muka jotenkin todistamassa osaltaan vaimoksi soveltuvuutta. Näitähän vois soveltaa vaikka miten sulhollekin. Samalla muuten sitten kerättiin ohikulkijoilta omakohtaisia avioliittoon ja ihmissuhteisiin liittyviä neuvoja jotka kirjotettiin semmoiseen pikku muistikirjaan ja se jäi sitten morsiolle ohjenuoraksi avioliittoon. Siitä tuli tosi hyvä!

      Tietty jos pääsette johonkin mökille tms. niin hyvä vaihtoehto on aina perinteiset juopotteluhuvit, esim. kesäinen tandemhiihtoviesti, kaks tyyppiä yksien suksien päälle ja jalat kiinni suksiin ilmastointiteipillä, yks tyyppi aikaa ottamaan ja kisat pystyyn! Palkintona jotain tosi pöljää, vaikka servetti hien kuivaamiseen. Toinen varma nakki on nopeusviesti eli porukka kahteen jonoon ja ennen juoksua pitää pyöriä vaikka kolme kertaa ympäri sillai, että nojaa johonki maata vasten olevaan kepakkoon otsalla, tiiäthännää! Yksinkertaista mutta ylettömän huvittavaa jossain vaiheessa iltaa ainakin :)

      No, tulipa pitkä ja monimutkainen selvitys, jos jotain ideaa tästä syntyy niin tosihyvä. Ei muuta kuin mukavia polttareita!!

      • löytys

        suksia tuohon hiihtohommaan. Itse en omista kesäkelille sopivia:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      992
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      32
      886
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      698
    6. 32
      665
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      21
      600
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      596
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe