Veljelle polttareita järjestän mut näin työttömänä ei rahaa hirveesti ole. Porukkaa tulee.. mut alle 10 kuitenkin. Saunomiset on mahd saada ilmatteeksikin joten jotain aktiviteetti-ideaa kaivataan.
kiitosta vastaamaan viitsineille!
POLTTARIT MIEHELLE OULUSSA
2
1092
Vastaukset
- ...
Oisko mittään jos järjestäis jonkinmoisen city-seikkailun? Itse olin muutama vuosi sitten semmoisissa polttareissa missä teemana olise, että morsion piti todistaa että hänessä on ainesta hyväsi vaimoksi.
Pitkin kaupunkia kuljettiin porukassa (huom. ei siis mitään hämähäkkimiesasuja..) ja morsion piti suorittaa tehtävärasteja esim. laittaa maittava ateria huokeista aineksista avotulella (ruuanlaittotaito todistettiin ja oli kätevää kun koko porukka sai ruokaa samalla), uida avannossa kun silloin keväällä oli semmoisiakin vielä (osoitti vaimona tarvittavaa rohkeutta) ja sitten oli jotai katutaiteilua (piirtelyä, viulunsoittoa julkisesti kun morsio harrasti semmoista). Kaikki tehtävät oli sitten muka jotenkin todistamassa osaltaan vaimoksi soveltuvuutta. Näitähän vois soveltaa vaikka miten sulhollekin. Samalla muuten sitten kerättiin ohikulkijoilta omakohtaisia avioliittoon ja ihmissuhteisiin liittyviä neuvoja jotka kirjotettiin semmoiseen pikku muistikirjaan ja se jäi sitten morsiolle ohjenuoraksi avioliittoon. Siitä tuli tosi hyvä!
Tietty jos pääsette johonkin mökille tms. niin hyvä vaihtoehto on aina perinteiset juopotteluhuvit, esim. kesäinen tandemhiihtoviesti, kaks tyyppiä yksien suksien päälle ja jalat kiinni suksiin ilmastointiteipillä, yks tyyppi aikaa ottamaan ja kisat pystyyn! Palkintona jotain tosi pöljää, vaikka servetti hien kuivaamiseen. Toinen varma nakki on nopeusviesti eli porukka kahteen jonoon ja ennen juoksua pitää pyöriä vaikka kolme kertaa ympäri sillai, että nojaa johonki maata vasten olevaan kepakkoon otsalla, tiiäthännää! Yksinkertaista mutta ylettömän huvittavaa jossain vaiheessa iltaa ainakin :)
No, tulipa pitkä ja monimutkainen selvitys, jos jotain ideaa tästä syntyy niin tosihyvä. Ei muuta kuin mukavia polttareita!!- löytys
suksia tuohon hiihtohommaan. Itse en omista kesäkelille sopivia:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611179- 42891
- 51651
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että325647Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75566
- 56564