Ummetus

Moi.Vauvallani esiintyy ummetusta ja kakkaa vaan sellaisia pieniä papanoita.Olen antanut tänään luumusosetta kun tuntuu,että vatsa alkaa hänellä vaivata.Olisko muita hyviä vinkkejä,kun en oikein mitään apteekista saatavaa haluaisi käyttää.Ikää tytöllä on 4kk,ja kiinteät menneet kolmisen viikkoa.
2249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toimii..
odota hetki, että ruoka pääsee suolistoon asti. Meillä ainakin pojalla luumu toimii pari päivää. Eli kahtena päivänä kakkaa tosi paljon kun on luumua antanut. Ja ruusunmarjahan on myös hyvä..
Ja tietysti vesi! Ja liikunta auttaa myös..

Äänestä

että vauvasi vatsa ja suolisto ei ole vielä valmiita kiinteiden sulatukseen? Miksi aloittaa kiinteät noin aikaisin? kun suositus on korvikevauvoillakin 5 kk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävä vaiva kirjoitti:

Moi.Vauvallani esiintyy ummetusta ja kakkaa vaan sellaisia pieniä papanoita.Olen antanut tänään luumusosetta kun tuntuu,että vatsa alkaa hänellä vaivata.Olisko muita hyviä vinkkejä,kun en oikein mitään apteekista saatavaa haluaisi käyttää.Ikää tytöllä on 4kk,ja kiinteät menneet kolmisen viikkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu