Onko etikettiä siitä miten morsiamen isän tulisi pukeutua? Sulhanen ja bestmanit pukeutuvat sakettiin, mutta voiko morsiamen isä pukeutua tummaan pukuun?
Morsiamen isä
5
8320
Vastaukset
- ja voi
tietty voi
- pukeutuu sakettiin,
mutta mikäli ei omista eikä halua vuokrata, voi aivan hyvin pukeutua tummaan pukuun.
- ...
Mutta jos haluat etiketin mukaan mennä niin morsiammen isä pukeutuu samoin kuin sulhanen ja best man.
- Hurja Hilta
ja jos kyseessä ovat kesähäät voi puku olla vaikka tummanharmaa ei sen tarvitse olla musta tai tummansininen. Olin taannoin kirkossa katsomassa ystävättären tyttären vihkimistä. (Olimme sopineet asiasta - itse juhlaan en osallistunut). Isällä oli todella tyylikäs tummanharmaa puku, sen alla pukuun sopiva vaaleamman harmaa paita ja solmiossa oli sitten tummansinistä ja harmaata. Oli muuten tyylikäs ilmestys!
- Anonyymi
Voinko pukeutua mustaan pukuun tyttären käsähäät on kyseessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348297Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925696Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452652Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531339