surkeiden sattumusten sarja!

suosittelen tätä kirja sarjaa! kirjailija on lemony snicket.. tämä kirja on tosi hyvä! kirjoja on tullut 11 ja 12 on tulossa, ja se jääkin viimeiseksi kirjaksi.. suosittelen sitä ainakin yli 10 vuotialle!!
3379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

J.J (ja kaikki muutkin!) 12 kirja ei ole viimeinen.sen jälkeen tulee vielä yksi kirja se jää viimeiseksi...:)

Äänestä
  • Aloittaja

    otsikko

    Äänestä

  • joona_jarvelin kirjoitti:

    otsikko

    -Mä en tykkää niistä kirjoista, niissä tapahtuu aina jotain surullista ja tyhmää eikä koskaan ole onnellista loppua!
    -No haloo, nehän on SURKEIDEN SATTUMUSTEN SARJOJA!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joona_jarvelin kirjoitti:

suosittelen tätä kirja sarjaa! kirjailija on lemony snicket.. tämä kirja on tosi hyvä! kirjoja on tullut 11 ja 12 on tulossa, ja se jääkin viimeiseksi kirjaksi.. suosittelen sitä ainakin yli 10 vuotialle!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu