Aurinko paistaa ja linnut laulaa,taitaa olla KESÄ,kesä jne.
Mutta mitä mieltä on kuuliainen kansakuntamme siitä,että nais tai mies puolinen ottaa aurinkoa alastomana vaikka omalla pihamaallaan ja paikalle saapuu helluntaiherättäjiä ym. ylimääräistä katselijakuntaa. Onko moinen toiminta soveliasta vai pitäisikö pitää paita päällä?.
Mutta mitä mieltä on kuuliainen kansakuntamme siitä,että nais tai mies puolinen ottaa aurinkoa alastomana vaikka omalla pihamaallaan ja paikalle saapuu helluntaiherättäjiä ym. ylimääräistä katselijakuntaa. Onko moinen toiminta soveliasta vai pitäisikö pitää paita päällä?.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Yöllä, paistaa aurinko..
mut kesä on.. juuhhhh.. :))))
Eiks pihamaa oo ns. yksityisaluetta ?,
niin et helluntalaisen on sit, kateltava
vaan niitä avoimia maisemia.. :DDDDDDDDD
Mitä tuloo toisen tontille..
ilmottamatta.. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Hö, napitetaanko leukaan asti, niinko 1800 -
luvulla.. niinkö?.. :DDDDDDDDDDDDDDD
Noup, en suostu.. :DDDDDDDDDDDDD
Onhan se aika noloa jos tulee ns. yllätetyksi,vaikka kyseessä olisikin yksityinen alue. Pimppi paljaana ja terpsukka tenassa. Kuvittele tuota!!!!. Aika kivaa kyllä olisi,sanoisin minä.
Ei miusta, mie päinvastoin nauttisin
tilanteesta, kun voisin seurata toisen
vaivautuneita ilmeitä.. :DDDDDDDDDDDD
Kivaa olis juu.. :DDDDDDDDDDDDDD
Ainakin miulla, siit toisest en tiijä,
kestäskö hällä kantti?.. :DDDDDDDDDD
Otan kyllä vaikka ilkosillani omassa pihassa aurinkoa..
Mitä hitsiä se noille "saarnaajille" kuuluu miten ihmiset vapaa aikaansa viettää..
Jos ei silmät eikä luonto siedä pysyis sitt omilla pihoillaan..
En kyllä muutenkaan ymmärrä miks sitä "sanaa" pitää tyrkyttää ihmisille joita se ei kiinnosta.
Näin sanoo ateisti!!
Mikä oli ensimmäinen synti?.
Alastomuus ja siveetön käytös!.
Siekö sit synnyit,
vaatteet päällä?.. :DDDDD
Saunaankin, sie meet pyykillekkö?.. :DDDD
Apuvaaaaaaaaaaaaaaaaa.. :DDDDDDDDDDDDDD
Alastomuudessa ei ole mitään siveetöntä. Jokainen tehköön omalla pihalla mitä haluaa. Kutsumattoman vieraan syytä, jos alkaa tuntumaan olo "syntiseltä", kun on toisen yksityisalueelle kutsumatta ilmestynyt.
Nämä "herätyksen" saaneet kutsumattomat vieraat ovat varsinainen maanvaiva. Lauantaisin, kun on viikkosiivous käynnissä. Tullaan notkumaan ovenpieliin ja kyselemään, että onko aikaa vaihtaa muutama sana? Olen joskus miettinyt, kuka heillä siivoaa ja laittaa perheelle viikonloppu ruuat, kun on aikaa juoksennella soittelemassa ihmisten ovikelloja.
Jokainenhan voi itse ottaa yhteyttä "herätykseen", kun siltä alkaa tuntumaan.
tuohon...luulempa et jos kohdalle sattus,niin eikökän nuo tekis 180 asteen pikakäännöksen...
ja kai se pihallekkin ulottuu? Parvekkeella pukeudun säädyllisesti bikineihin, ettei naapurit ihan villiinny, oli ne helluntailaisia tai ei ;-)