Eli käytössä logitechin langaton näppis MX5000 ja langaton hiiri, en muista mallia mutta myydän tuon MX5000:n kanssa paketissa.
Joo, eli asennus onnistui suht koht vaivattomasti. Windows tunnisti jo vehkeet kun tökkäsin vain bluetooth tikun usbiin ja laitoin vehkeet päälle. Sen jälkeen asensin mukana toimitetut ajurit. No, pari päivää menin ja langattomat toimivat ihan hyvin. Nyt kuitenkin niiden käyttö takkuilee. Jos kone on ollut vaikka valmiustilassa, ei langattomia enää löydetä ja ne pitää jälleen yhdistää käsin. Sama homma on kun uudelleenkäynnistää koneen, joskus kone löytää langattomat jo käyttäjäprofiilia valittaessa, joskus ei ollenkaan, jolloin täytyy turvautua käsitunnistukseen ja joskus taas laitteet tunnistuvat vasta windowsin latautumisen jälkeen.
Toinen ongelma on siinä, että jos koneessa ei ole kiinni ps2-liitännällä olevaa näppäimistöä, alkaa bios koneen käynnistyessä valittaa, ettei näppäimistöä ole kiinni. Voiko tämän ongelman selvittään niin, että pelkkä langaton näppis riittäisi biosillekin.
Ongelmia langattomien
kanssa...
1
317
Vastaukset
- Holby
Jostain muistaisin lukeneeni että biosin päivittäminen ratkaisisi tuon ongelman (Bios valittaa näppiksestä). Siinäkin on tietysti oma hommansa ja en aivan noviisi tietokoneenkäyttäjälle suosittele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1187498Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista746331- 955214
- 524535
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494236- 2274111
- 444005
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283908- 573045
- 482566