rintojen kehitys

Kasvavatko rintani enää, kun kuukautiset ovat alkaneet jo 1,5 vuotta sitten? Voiko käydä niin että ensin menkat, sitten rinnat? Onko kenelläkään käynyt vastaavasti?
2542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mullaki kasvo ja kasvaa edelleenkin. Rinnat kehittyy noin kakskymppiseks asti.

Äänestä

Rinnat muuttavat muotoaan ja kokoaan koko elämäsi ajan. Raskaudet, painonvaihtelut, lihaskunto, sairaudet jne vaikuttavat niihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


girly kirjoitti:

Kasvavatko rintani enää, kun kuukautiset ovat alkaneet jo 1,5 vuotta sitten? Voiko käydä niin että ensin menkat, sitten rinnat? Onko kenelläkään käynyt vastaavasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu