Olen 18 vuotias miehenalku ja olen huomannut jo parin-kolmen vuoden ajan, että hyvännäköiset pojat/miehet kiinostaa yhä enemmän. Ajattelen jatkuvasti kohtauksia jossa olen minä tai jotain tv-sarjaa jossa kaks miestä kiinostuu toisistaan ja siitä eteenpäin tiedättekin. Tosin fantasioissani en koskaan uneksi panemisesta peräreikään en itse eivätkä toisetkaan se on asia joka ei todellakaan kiihota miesten välisissä jutuissa vaan ihan pelkät suutelut, hyväilyt ja suihin otot ja runkkaamiset toisen kanssa, mutta siihen se jääkin enkä halua yhtään pidemmälle. Siksi ei huvita kertoa kellekkään, että olen homo koska toivon, että ajaudun tilanteeseen pojan/miehen kanssa joka olisi hetero ja vaan jotenkin joutuu kanssani tilanteeseen joka johtaa suuteluun, hyväilyihin yms. mutta näitä tilaisuuksia tuskin tulee heteroiden kanssa yhtäkkiä, vaikka toisaalta kuvittelen, että saisin jonku hetero pojan/miehen vieteltyä omalla charmillani tai ulkonäölläni kun lähekkäin syntyy oma sähköinen ilamapiiri ;) silleen, että tämä huomaisi yhtäkkiä haluavansa mua hullun lailla.
Chateista en halua lähteä hakeen ketään koska siellä yksinkertasisesti on vain homoja jotka haluaa "sitä itteään". Ja kuten sanoin eniten kiihottaa tilanne jossa joku hyvännäköinen hetero poika/mies ajautuu kanssani "ekaa" kertaa kiihkoon juuri ekassa kerrassa on käsittämätöntä magiaa kun kumpikaan ei osaa odottaa tilannetta ja toinen ei edes tiedosta haluavansa mua ennekuin tilanne on siinä pisteessä, että suudellaan jne.
Kuulostaa ehkä sekavalta, mutta näin ainakin kuvittelen jatkuvasti. Aika paljon tulee lueskeltua kertomuksia ekakerroista joissa tilanne on sellainen jonka todella toivoisi omalle kohdalleen.
Chateista en halua lähteä hakeen ketään koska siellä yksinkertasisesti on vain homoja jotka haluaa "sitä itteään". Ja kuten sanoin eniten kiihottaa tilanne jossa joku hyvännäköinen hetero poika/mies ajautuu kanssani "ekaa" kertaa kiihkoon juuri ekassa kerrassa on käsittämätöntä magiaa kun kumpikaan ei osaa odottaa tilannetta ja toinen ei edes tiedosta haluavansa mua ennekuin tilanne on siinä pisteessä, että suudellaan jne.
Kuulostaa ehkä sekavalta, mutta näin ainakin kuvittelen jatkuvasti. Aika paljon tulee lueskeltua kertomuksia ekakerroista joissa tilanne on sellainen jonka todella toivoisi omalle kohdalleen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kiihkeää ja järisyttävää tunnettahan se ensimmäisillä kerroilla on,ei tiedä mitä sanoisi tai mistä pitäisi, minkä laisilla sanoilla puhua, mutta on parasta antaa tunteitten pelata omaa peliään. sanot kaihtavasi peppupanoja ja et voisi kuvitella sellaista tekeväsi, mutta tosiasia on että kun aikaa kuluu ja pääset sisäistämään koko homoseksuaalisuuden ytimen, niin sinullekin tulee halu joko saada tai antaa myöskin analiseksiä, se on aivan luonnollista ja yleistä miesten keskeisessä seksielämässä. Runkkailut ja suudelmat, hyväilyt ym. kuuluvat aivan yleisesti miesten väliiseen seurusteluun siinä kuin heteroidenkin.Sinulla on aikaa oppia, mutta käytä aikasi ja nuoruutesi nautinnoista nauttimiseen, anna tunteittesi ohjata äläkä kuuntele muitten pahansuopaisuuksia. Elämään kuulu pettymyksiä ja kolhuja ja niitä homona olemisessa saa osakseen joskus turhankin paljon, mutta älä lannistu, elä omaa elämääsi. Käytä tuntemattomien kavereiden kanssa kumia, mutta jos löydät itsellesi turvallisen kaverin niin nautin luonnollista paljasta seksiä, siitä nauttii kaikesta eniten. Ja muista, että haaveet ja unelmat ovat hyväski elämässä mutta eivät ne voita oikeaa elämää, joten anna palaa ja nauti jokaisesta päivästä. jos tuntuu liikaa painetta ja kiihkoa sisuksissa, käytä kättäsi ja runkkaa vaikka kuinka monesti päivässä, se helpottaa eteenpäin. Olen aikanani kokenut nämä sinunkin tunteesi ja selviytynyt niistä,ja elämä on ollut elämisen arvoista. T: wilhomo1
Ihan tervettä että pidät peppuhommia vieraina. Voihan sitä joskus kokeilla, niin tiedät sitten miltä tuntuu. Itelleni ne eivät sovi, kokeiltu on monestikin.
On melko harvinaista löytää kaveri, joka osaa oikeasti rakastella..monet turvautuvat peppupanoihin kun eivät osaa toista pitää hyvänä. Tulet huomaamaan, että aito välittäminen on harvinaista ja tunnekylmyys yleistä. Kun löydät kaverin, jonka kanssa synkkaa ja joka osaa ilmaista tunteitansa hellän kosketuksen kautta, niin olet löytänyt kultakimpaleen.