Siinä se taas nähtiin miten "hyvin" kimi matias ajaa kun harkkoissa vaivaiset 15sija ja toisella parkkiin kimimäiseen tyyliin ;) Taitaa kimi matias lähteä vaihteeksi varikolta ;)
Hölmö kimi 15sija ;) De la 22 ;)
Jesus9
8168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kieltämättä pistit vähän kömpelöön aikaan oman viestisi, kun Alonso kiepsahti ajelemaan hetkeksi nurmikolla harjoituksissa, ja jäi kaiken lisäksi sijalle 16. lauantain harjoituksissa. Kimi taasen oli tänään harjoituksissa seitsemäs ja De La Rosa kahdeksas. Kaiken lisäksi lauantain harjoitukset sattuvat olemaan juuri ne, missä kisakuskit näyttävät enemmän vauhtiaan, koska perjantai on enemmän testikuskien hommia, eikä päätallien kuskitkaan montaa kierrosta siellä ajele.
Turha vastata tähän kysymykseen tyyliin "selityksiä" tai "Kimin moottori poksahtaa kisassa". Olen jo väsynyt sellaisiin trollaajien osalta jo viime vuonna MTV3:n foorumeilla.
Luuletko että kimi matiaksen "tuuri"ajo lauantailta pelastaa jo menneen perjantain? ;) Maailmalla miljoonat ihmiset pyörittelevät vieläkin päitään kimi matiaksen perjantain ajosta. Miten se kimi matias saa aina kaiken autostaan rikki ja miten on mahdollista että Montoya ei koskaan ja tuntuu jo siltä että Pedro De la Rosakaan ei onnistu hajottamaan autoaan kuten kimi matias...
Ranskan GP:n lauantain harjoitusten nopeimmat kierrosajat:
1. Villeneuve BMW-Sauber 1.17,005 13 kierrosta
2. Heidfeld BMW-Sauber 0,044 16
3. Trulli Toyota 0,051 18
4. Rosberg Williams-Cosworth 0,183 16
5. Webber Williams-Cosworth 0,353 12
6. Button Honda 0,471 19
7. Räikkönen McLaren-Mercedes 0,551 12
8. De la Rosa McLaren-Mercedes 0,648 16
9. R.Schumacher Toyota 0,661 18
10. Coulthard Red Bull-Ferrari 0,854 19
11. Fisichella Renault 0,990 17
12. Albers MF1-Toyota 1,054 24
13. Liuzzi Toro Rosso-Cosworth 1,194 20
14. M.Schumacher Ferrari 1,209 5
15. Massa Ferrari 1,391 8
16. Alonso Renault 1,442 16
17. Monteiro MF1-Toyota 1,482 23
18. Speed Toro Rosso-Cosworth 1,540 20
19. Klien Red Bull-Ferrari 1,626 17
20. Barrichello Honda 1,956 20
21. Montagny Super Aguri-Honda 2,492 18
22. Sato Super Aguri-Honda 4,492 10
Jos nuo ovat mielestäsi niitä "kisakuskeja", todellisia kilpa-ajajia niin olen kai itse seurannut erilajia.... ;)Osoittaa taas kerran "ammattimaisen" katseesi asiaan ;) Sallitko, nauran hieman ;)
Jos nuo ajat mielestäsi kertovat jotain niin olen kai itse seurannut erilajia.... ;)Osoittaa taas kerran "ammattimaisen" katseesi asiaan ;) Sallitko, nauran hieman ;)
sai moottorista savut pihalle eikä edes auto liikkunut?
Täällä taas idiootti Jesus9 haukkuu kuljettajaa joka törmäsi teknisiin ongelmiin. Mikset koskaan hauku kuskeja jotka oikeasti mokailevat, kuten Speediä tai Barrichelloa jotka oikein spinnailivat siellä radalla ja vaurioittivat autojaan? Senkö takia, että kukaan täällä ei siitä suutu?
Nyt viimeistään kansa nauraa kimi matiakselle kun oli ehjällä, viettomalla autolla vasta KUUDES ;)
...mutta lopettaa nauramisen, kun huomaa että silti tallitoveri jäi taas kauas taakse, samoin kuin paremmilla autoilla ajaneet Heidfeld ja Villeneuve.