Elämäni aurinko

Sain sinulta kukkaset kauneimmat
niissä tuoksut huumaavimmat
Olet romantikko,luulen minä
Ja hymyilen
sillä minä tiedän että olet
kultaisin mies päällä
tämän maan

Kiitos sinä elämäni aurinko!
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hymm.Hymyillään kun tavataan.Kivaa kun horsma nippu kelpasi "rentun ruusu".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Runoilijatar kirjoitti:

Sain sinulta kukkaset kauneimmat
niissä tuoksut huumaavimmat
Olet romantikko,luulen minä
Ja hymyilen
sillä minä tiedän että olet
kultaisin mies päällä
tämän maan

Kiitos sinä elämäni aurinko!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu