XP:n asennus (ilman viinaa)

Ok.. Myönnän et oon ihan jussi näis jutuis, mut kerron nyt kumminkin..

Asensin XP:n ukon koneelle.. Kaikki meni niinkun pitikin, mut tästä puuttuu seuraavat ohjelmat:

Pitääkö nämä asentaa erikseen jostain?

Word
Excel
121300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

mistä sait päähäsi asentaa isukin koneelle linuxin?

Siis ei siinä että se olisi huono idea muuten, mutta kyllähän lupa pitää olla ennen kun menee ASENTAMAAN TOISEN KÄYTTÖJÄRJESTELMÄN TOISEN HENKILÖN TYÖKONEELLE!

Äänestä
  • ...

    Äänestä

..asentaa erikseen ja ne maksaa rahaa.

Äänestä

eti niiden asennus cd josta ne oli aiemminkin asennettu.

Äänestä
  • Ok.. Soitan huome ukol ja kysyn.
    (Nyt kun kerranki ollaan väleis..)

    Äänestä

Haluaisin, että perustelet miksi Ubuntu ei miellyttänyt sinua?

Harlek

Äänestä

näpäytä Microsoft Works kuvaketta työpöydältä
niin pääset alkuun

Äänestä

ilman kaljaa tai kossua, sekä kahvia ja tupakkaa ET voi asentaa Windows XP:tä. Lisäksi on välillä käytävä naimassa naapurin Tiinaa jotta saa nekin paineet helpotetuksi.

Ei vaan...en mä kyllä lähtis tota XP jööttiä koneelle laittamaan!

Äänestä

erikseen ostettavia ohjelmia.Elikkä ne on osia Ms:n Office ohjelmaa.

Äänestä

Minkä ihmeen takia menit asentamaan sen uusiksi. Nyt kaikki tiedostot ovat 100% varmasti menetetty.

Jos et olisi enää sörkkinyt konetta niin jotain olisi ollut mahdollista pelastaa. Tuommoiset nassikat, mitkä sotkee koneen tietämättä mistään mitään sietävätkin saada selkäänsä.

Isäsi olisi kuitenkin osannut vähän paremmin nämä hommat ja saanut ehkä tärkeät tiedot talteen. Mutta ei kun sinä tyhmä menet sotkemaan kaiken entistä pahemmin.

Äänestä

..pitäsi olla käsitys mitä on tekemässä, silloin ei tarvitse muilta kysellä mitä mä oikein tein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jussi^ kirjoitti:

Ok.. Myönnän et oon ihan jussi näis jutuis, mut kerron nyt kumminkin..

Asensin XP:n ukon koneelle.. Kaikki meni niinkun pitikin, mut tästä puuttuu seuraavat ohjelmat:

Pitääkö nämä asentaa erikseen jostain?

Word
Excel

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu