mikä sopisi sofialle toiseksi nimeksi?
voisi olla vaikka joku pitempikin kun sukunimi on lyhyt(4 kirjainta vain)..
ei nyt aivot leikkaa ollenkaan kun liikaa miettii!
voisi olla vaikka joku pitempikin kun sukunimi on lyhyt(4 kirjainta vain)..
ei nyt aivot leikkaa ollenkaan kun liikaa miettii!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mariel
Kristel
Aleksandra
Tuulia
Auroora
Sarianne
Sofia Marianna
Aleksandra, Anastasia, Antoniina, Elisabet, Elviira, Ernestiina, Eudokia, Filippa, Hilaria, Kalissa, Karitiina, Katariina, Kristiina, Leonilla, Lydia, Marina, Melissa, Natalia, Ottilia, Paraskeva, Perpetua, Serafima, Sinaida, Vanessa, Veronika tai Vilhelmiina.
Karitiina :D Mikä helvetin nimi tuokin muka on? Muutenkin erittäin outoja nimiä listalla. Ovatko nuo mielestäsi kauniita, vai ehdotitko kaikki rumimmat muille, jotta voit säästää kauniit nimet omille lapsillesi?
Omia lapsia en enää mummoikäisenä saa lisää.
Karitiina on kreikkalainen etunimi tai oikeastaan suomalaistettu muunnos sellaisesta. Minkä minä sille voin, että sinä et tunne kreikkalaisperäisiä nimiä. Sofiakin on alunperin kreikkalainen nimi, joten sen kanssa sopinee hyvin toinen samanmoinen. Nimien kauneus tai rumuus on sen sijaan puhdas makuasia.
Juuri näin Liisa-Maria. Jatkoja :)
Sofia Elisabet
Sofia Eleonoora
Sofia Cecilia
Sofia Daniela
Sofia Gabriela
Sofia Ilona
Sofia Isabella
Sofia Julianna
Sofia Karoliina
Sofia Ottilia
Sofia Pauliina
Sofia Rosaliina
Sofia Rebekka
Sofia Susanna/Susanne
Sofia Teresa
Sofia Vilhelmiina
Sofia Vivian
sofia maria
sofia karoliina/katariina
sofia emilia