mikähän vehkeessä mättää. laitan dwiks kuvan tekstineen päälle ja ei vaiha teksitiä,enen kuin puhuu taas jotain.eli kun puhuu,niin teksti pysyy niin kauan kuin puhuu toisen lauseen ja sit vaihtuu kyllä heti ja taas pysyy niin kauan kuin seuraava juttu tulee.joka kuvalla sama homma.veljellä dwiks soitin ja siinä toimii normaalisti,eli kun puhe häviää,niin myös tekstikin.
jos joku tietää mikä mättää,niin olis hyvä.
olen laittanut tehdas-asetuksillekin,mut ei auttanut. sii lg rh 7500 dvd soitin on kyseessä 80gb kovolla.muuten toimii normaalisti.
jos joku tietää mikä mättää,niin olis hyvä.
olen laittanut tehdas-asetuksillekin,mut ei auttanut. sii lg rh 7500 dvd soitin on kyseessä 80gb kovolla.muuten toimii normaalisti.
Vastaukset 4
Vanhimmat
enen tätä päivää toimivat dwiks tekstitykset normaalisti.jatkoa seuraavaan.kokeilin omilla kuvilla veljen soittimessa ja siinä toimi normaalisti.eli on dvd soittimessa vika,mutta mikä.neuvokaa nyt joku joka tietää.mitäs sille pitäs tehdä ja mitenkä.
kokeilin tossa taas,mut ei auta.näyttää kuvan alussa 23.976 tommosen tekstin noissa dwiks kuvissa. veljellä ei näytä vaikka saman kuvan laitan siellä päälle. taitaa olla koko vehje ihan peestä.
No saman vehkeen omistajana voin todeta ttei mitään vikaa ole laitteessa ollut divx elokuvien (eikä myöskään näiden xvidsubs ja divxfinlandin sivuilta ladatuissa teksteissä...).
Jos tekstitys toimii pc:llä leffan kanssa hyvin, niin silloin dvd-soitin kaipaa uuden firmwaren päivityksen LG:n sivuilta ohjeineen. Aiemmassa ohjelmistossa oli joku bugi jolloin tekstitykset eivät häipyneet ruudulta ennen seuraavaa tai jotain sinnepäin. Uusimmat päivitykset korjaavat tilanteen.
Jos teksti ei toimi pc:lläkään kunnolla on teksti väärään versioon elokuvastasi tai sitten muuten vaan viallinen. Kannataa myös koittaa tallentaa teksti toisessa muodossa ja koittaa silloin uudestaan. Omissa stanalone divx-soittimissani smi ja srt -formaatit toimivat poikkeuksetta paremmin kuin sub-muotoiset tekstit.
ajoin uuden firmiksen ja nyt tekstit toimii niin kuin pitääkin ja ei tarte latina 2 muuttaa,että äja ö toimisivat.