Vauvan ruuat

Saako Roomassa helposti vauvan ruokia ja vaippoja?
Pitäiskö ottaa mukaan, vai mitä tehdä?
Entäs tutteli yms. ikää on 9 kk.
Kiitos tiedoista.
4298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Käytiin Roomassa viimeksi kun lapsi oli 3kk vanha, nyt mennään uudestaan kun täytti juuri 3 vuotta. Lapsi oli silloin rintaruokinnalla joten emme kyllä seuranneet paljonko siellä oli ruokapurkkeja.

Mutta ainakin muilla meidän matkoilla olemme laskeneet lapsen ruuan tarpeen ja ottaneet mukaan ruokapurkkeja tarpeeksi. Sitten kun matka on lopussa luonnollisesti ruokapurkkeja on vähemmän joten vaikka mennessä laukku painoikin paljon niin takaisin tullessa sinne mahtuu sitten muutakin. Toivottavasti sait kiinni idean jota ajan takaa.

Hyvää matkaa teille......

Äänestä

Ai niin sama juttu sitten vaippojen kanssa......

Äänestä

löytyy Roomastakin, käyttöohjeet luonnollisesti italiaksi. : )

Äänestä
  • Paras se on varmuuden vuoksi ottaa kaikki mukaan.

    Kiitos kokemuksista ja hyvää matkaa teillekin. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roomassa kirjoitti:

Saako Roomassa helposti vauvan ruokia ja vaippoja?
Pitäiskö ottaa mukaan, vai mitä tehdä?
Entäs tutteli yms. ikää on 9 kk.
Kiitos tiedoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu