Eli kyseinen ongelma ois, selain on Mozilla Firefox.
Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.
Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
onkos javascripti päällä? jos ihkusälät näkyvät niin sitten on.......
Javascript on ainakin asetuksista sallittuna, ja ihkusälät eivät näy.
Lisäksi asensin Javan uusimman version ja kuvake näkyy tehtäväpalkissa, ei toimi siltikään.
java ja javascript eivät ole riippuvaisia toisistaan ja jos ihkusälätkään ei näy niin viittaisi javascriptin toimimattomuuteen..
Miten tätä ongelmaa sitten alkaisi ratkomaan?
testaas vielä vaikka tätä, jos tulee sellainen laatikko joka kysyy nimeäsi niin javascript toimii. http://www.dcn.davis.ca.us/GO/EXPLORIT/java/IntroJavaScript.html ihkusälät ja kurkistuksen saa gallerian omista asetuksista myös pois päältä, mutta mielestäni huomioita ei saa. oletko asentanut firefoxiin lisäosia jotka estäisivät mainoksia, tai scriptejä toimimasta? niin tuli vielä mieleen että näkyykös sulla ne etusivun mainokset? kun nekin toimii nykyjään javascriptillä. tuli viel kans mieleen että onkos ne aijemmin toiminu?
Tulee laatikko tosta linkistä, ihkusälät ja kurkistus ei oo pois päältä gallerian asetuksista. Adblock-lisäosa on ja olenkin estänyt gallerian etusivun mainokset. Kurkistus, huomiot yms. on toiminu aiemmin kunnes asensin winukan uudestaan. Elikkä taitaapi adblockki kiukutella?
Kiitos neuvoista. Nyt toimii. Olin epähuomiossa blokkinu adblockilla kaiken javascriptin galleriasta.